פירות וירקות אמיתיים אמרתם? אנחנו לא בטוחים!

mm
נכתב על ידי דוד מור

ריסוס והדברה, ממש מחלה.

כפי שאתם יודעים, אנחנו כעם אוהבים להיות ראשונים בכל, וטוב שכך! אך לפעמים, ישנם תחומים שנעדיף שלא להיות בראש הטבלה, כמו בריסוס והדברה של אותם הפירות והירקות שאנו אוכלים.

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ישראל היא שיאנית בריסוס והדברה (הנתונים התפרסמו בעיתונות)! ואם כבר אנחנו מקום ראשון בתחום, אנחנו לוקחים אותו עד הסוף. על 1000 דונם, אשר בשוודיה מרססים כ 40 ק"ג של חומרי הדברה, כאן בישראל על אותם 1000 הדונמים נמצא פי 87.5 יותר חומרי הדברה שהם כ 3,500 ק"ג של חומרי הדברה.

בעיתון הארץ פורסם כי הפירות והירקות המזוהמים ביותר הם: תפוח, ענבים וסלרי. בין היתר ישנם פירות וירקות נוספים, שאכילתם עלולה לגרום להשפעות שליליות. מדוע בכלל עלינו לדאוג מחומרי ההדברה? הסיבה העיקרית הנה מרכיבים אשר נמצאים בחומרי ההדברה, אשר עלולים לפגוע בנו כמבוגרים וכילדים. לדוגמה, בענבים נמצאו 22 חומרי הדברה, שחלקם גורמים לבעיות התפתחותיות אצל הילדים. כשחושבים על זה.. בסופו של דבר מישהו אוכל את 3,500 ק"ג חומרי ההדברה הללו, ה'מישהו' הזה – אנחנו!

אז מה הפתרון?

– האם להפסיק רכישת פירות וירקות שידועים כמכילים חומרים מזיקים?
– לעבור לפירות וירקות אורגנים?
– להשתמש בחומרי ניקוי על מנת להשיל כמה שיותר מהחומרים המזיקים אשר נמצאים על קליפות או על עלי הפירות והירקות?

בסופו של יום, עלינו לאכול לפחות 5 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים ומסוגים שונים! לכן הפתרון הראשון אינו רלוונטי. הפתרון השני מעולה! אך הוא יקר מדי ולגבי הפתרון השלישי.. למי באמת יש כל כך הרבה זמן להתעסק עם הניקוי, החיתוך, הקילוף וכו'.

בדיוק כאן נכנסת ג'וס פלוס לתמונה! כאשר אנחנו מודעים לכך שעלינו לאכול לפחות 5 מנות של פירות וירקות בצבעים שונים ביום, ואין אנו מספיקים או מעוניינים לעשות זאת בגלל איכות וטיב הפירות והירקות שברשותינו, יש עלינו למצוא דרך שתגשר את הפער בין מה שאנחנו אוכלים, ובין מה שאנחנו צריכים לאכול. בג'וס פלוס נוכל למצוא 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער, אשר גדלו בצורה טבעים ונקטפו בשיא בשלותם, על מנת שאנחנו נקבל את מלוא הויטמינים, המינרלים, הפיטונוטריאנטים וכו' שניתן להפיק מהצומח. ג'וס פלוס באה לגשר את הפער בין מה שאנחנו אוכלים ובין מה שאנחנו צריכים לאכול. לצפיה בתהליך הייצור המדהים של ג'וס פלאס לחץ כאן.

בעזרת ג'וס פלוס נוכל לצרוך את הכמות היומית המומלצת של פירות וירקות, באיכות המירבית והמיטבית, ככה שגם המבוגרים וגם הילדים יזכו להנות מאורח חיים בריא הנתמך על ידי ג'וס פלוס.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.