תזונה בהריון, לא מה שחשבתן!

mm
נכתב על ידי דוד מור

תזונה בהריון

בזמן ההריון, הגוף נערך להתפתחות וגדילת העובר ולכן חשוב כפליים לשמור על אורח חיים נכון בעזרת תזונה נבונה. נכון, יש האומרים שאת אוכלת בשביל שניים, ובסופו של דבר, זה נכון! אך עדיין, עליך לדעת אילו מזונות מומלץ לאכול ואילו פחות, על מנת להפחית סיכונים ולשפר את בריאותך ובריאות העובר.

מזונות שכדאי להימנע מהם בזמן ההריון:

(נמנע מאכילת המזונות הנ"ל על מנת למנוע מצב של הרעלת מזון. הנתונים מפי ה FDA – מינהל המזון והתרופות האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי).

–          מזון נא (כגון בשרים ודגים).

–          מאכלי ים שאינם עוברים בישול.

–          מוצרי חלב שאינם מפוסטרים.

–          ביצים שאינם מבושלות (נמצאים במאכלים כגון: קצף ביצים, עוגות וקינוחים אחרים. בנוסף ביצת עין שהחלמון בה עדיין נוזלי וכו').

מוצרים נוספים שתרצי להימנע מלחשוף את העובר אליהם:

–          אלכוהול

–          ממתיקים מלאכותיים

–          קפה (כמובן שניתן לצרוך, אך במינון הנכון – עד 3 כוסות קפה ביום, ולא יותר! שימו לב, מומלץ  להרבות בשתייה בצמוד לשתיית הקפה, על מנת למנוע איבוד נוזלים מהגוף).

–          מוצרים המכילים חומרים כגון כספית, ויטמין A (זאת משום שהצטברות ויטמין A בגופך עלול לגרום להרעלת ויטמין A).

כעת, כשאת יודעת מהם חלק מהמזונות והחומרים שלא כדאי לצרוך, נעבור למזונות ולחומרים שכן כדאי לצרוך!

מזונות הטובים לך בזמן ההריון:

(נצרוך את המזונות הנ"ל על מנת להבטיח גדילה בטוחה ובריאה של העובר, תוך שמירה על גופך).

–          חומצה פולית – מסייע למניעת מומים במערכת העצבים של העובר. נוכל למצוא את החומצה הפולית בדגנים מלאים, קטניות ופירות וירקות כגון תפוז, ירקות עליים (חסה, תרד, כרוב וכו').

–          ויטמין C – להגברת וייעול ספיגת הברזל בדם ולחיזוק המערכת החיסונית של גופך! (שימי לב, מומלץ לצרוך ויטמין C כחלק מתזונה בהריון הכוללת פירות וירקות). פירות וירקות כגון פלפל, עגבנייה ופירות הדר מכילים כמות נכבדת של ויטמין C.

–          ברזל – מסייע באספקת חמצן תקינהלגוף האם והעובר. ניתן למצוא בבשר, קטניות, קינואה, תפוחי אדמה ותרד. (מומלץ לצרוך מזונות המכילים ויטמין C בצמוד לאכילת מזונות המכילים ברזל. זאת על מנת לשפר את ספיגת הברזל בדם).

–          סידן – מסייעת בבניית העצמות של העובר ושמירת צפיפות העצם של האם. ניתן למצוא במוצרי חלב (מומלץ שמוצרי החלב יהיו מפוסטרים), סלרי וכרוב.

(אנו מדגישים, ישנם מאכלים ומזונות נוספים אשר מכילים חלק מהחומרים שאת זקוקה להם על מנת לסייע לעובר להתפתח בצורה מיטבית. עליך לשלב בין תזונה מאוזנת ובריאה ושמירה על אורח חיים נכון).

שמירה על אורח חיים בריא בזמן ההריון יכול להיות קצת מסובך, משום שלרוב הנשים דיי קשה לאכול בדיוק את המזון המתאים בכמות המספקת. ההמלצות כיום (על פי משרד הבריאות הישראלי) הן אכילת 4 מנות של ירקות מצבעים וסוגים שונים ובין 2-4 פירות בצבעים וסוגים שונים (אתר משרד הבריאות).

בשנים האחרונות, ישנה מחלוקת רבה בין האם כדאי לשלב תוספי מזון לתזונה בהריון או שמא התוסף אינו מסייע ואף יכול להזיק. מדוע בכלל עלתה מלכתחילה ההצעה לשלב תוספים לתזונה בהריון? זאת משום שנשים רבות התקשו לשמור על הצריכה המומלצת של המזונות השונים (כגון ויטמינים, מינרלים ופיטונוטריאנטים הנמצאים בצומח).

ישנם תוספים אשר יכולים לסייע מאד להתפתחות העובר ולשמירה על הגוף ההריוני!

האם כדאי וניתן לשלב את Juice Plus בזמן ההריון?

Juice Plus מיוצרת מפירות, ירקות ופירות יער טריים ובשלים במלואם. בכל הריון מומלץ להוסיף את ג'וס פלוס, זאת על מנת להשלים את החוסרים של הרכיבים הטבעיים אשר נמצאים אך ורק בפירות ובירקות.

אכילת הכמות המומלצת של הפירות והירקות הנה דבר מסובך ולפעמים בלתי אפשרי בשל חוסר זמן להכנה ולרכישת הכמות הנדרשת, רצון ואפילו טעם או מבחר! לכן, השלמת החוסרים על ידי ג'וס פלוס הנה פתרון מושלם וזאת משום שהתוצר הסופי של ג'וס פלוס מכיל 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער בצבעים ומסוגים שונים.

ג'וס פלוס והריון – לאור הצורך בהשלמת החומרים הטבעיים מן הצומח אצל נשים בהריון, כעת הוכח במחקר שהשלמת התזונה על ידי Juice Plus מהווה השפעה חיובית ביותר על הריון!

בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל לפני תחילת צריכת המוצר של ג'וס פלוס.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.