8 טיפים להפיכת אוכל בריא לילדים למהנה יותר

mm
נכתב על ידי דוד מור

עודדו את הילדים שלכם לאכול ירקות ופירות על ידי הפיכת התהליך לכיף. הרעיון הוא לספק מזונות בריאים ולתת לילדים לקחת חלק בהכנות, בהסתמך בגילם וביכולותיהם. כנראה שרבים מהילדים יסכימו להתנסות במזונות שונים שבעבר היו נמנעים מהם, במידה והם לוקחים חלק בהכנתם.

שייקים – ערבבו יוגורט או חלב עם פירות חתוכים וקוביות קרח. השתמשו בפירות קפואים, טריים ואפילו מיובשים כגון בננות, דובדבנים, מלון או כל פרי אחר שאתם וילדיכם אוהבים. אם תקפיאו קודם את הפירות, אפשר אפילו לדלג על הקרח!

מטבלים – ילדים אוהבים לטבול את האוכל שלהם. הכינו מטבל מהיר לירקות עם יוגורט כל שהוא או טחינה. הגישו עם ירקות טריים כמו ברוקולי, גזר ומלפפון. רעיון למטבל נחמד – חתיכות פרי יבש עם יוגורט וקינמון.

פיצה אישית – הכינו עמדת הכנת פיצה ביתית! השתמשו בקמח חיטה מלאה לבסיס, רוטב עגבניות, גבינה דלת שומן וירקות חתוכים לכיסוי החלק העליון. תנו לילדים לבחור את ה favorite שלהם. הכניסו את הפיצות לתנור ותיהנו מארוחה אישית מדהימה!

פרפר נחמד, וטעים – תנו לילדים לבנות פרפר מירקות ומפירות ולאחר מכן לאכול אותו. השתמשו בגזר או במקל סלרי כעמוד, חתכו פרוסות דקות של תפוח לשימוש ככנפיים והשלימו את החסר בעזרת פירות מיובשים.

תזונה נכונה לילדים

פירות קפואים – פינוקים קפואים הם הדרך הטובה ביותר לעבור את הקיץ החם שלנו. הדרך הפשוטה ביותר היא לחתוך פירות כמו בננות ומלון לחתיכות ולהכניס אותם למקפיא עם מקל. להוציא לאחר מכן ולאכול בהנאה.

תנו לילדים לקחת פיקוד! כאשר הילדים הם שמכינים, הם יהנו יותר לאכול את הירקות והפירות לאחר מכן ובו זמנית יחשפו וילמדו על החשיבות של אוכל בריא לילדים. תנו לילדים להכין את הסלט, ליצור יצירה מעניינת או אפילו צורה או חיה מהמצרכים.

מגוון – כאשר יש מגוון והילדים יכולים לבחור, כך או כך הם יבחרו בירקות, או בפירות ואז גם הם וגם אתם זוכים. הם זוכים לאכול אוכל בריא לילדים ואתם זוכים לרוגע שילדיכם אוכלים מזון בריא בשבילם.

ישנם דרכים רבות לעורר אצל הילדים את החשק לאכול מזון בריא יותר. תזונה נכונה לילדים יכולה למנוע תופעות לוואי רבות שנובעות מאכילה לא נכונה ולא מאוזנת.

קחו על עצמכם את האחריות לתת לילדים כלים לקבלת החלטות בריאותיות טובות יותר (תוכלו להיעזר בחלק מהטיפים שבמאמר).

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.