איך לרזות מהר ובו זמנית להימנע מהסיכונים בהרזיה מהירה

mm
נכתב על ידי דוד מור

איך לרזות מהר

אנשים רבים מחפשים את הפתרון המושלם, את גלולת הקסם, את הטריק הפשוט ואת הסוד הכמוס לאיך לרזות מהר, כאשר האמת היא.. שיש טריק, ויש סוד! אך לא אחד, אלא רבים. הדרך המהירה להרזיה תכלול מכשולים רבים, פיזיים ומנטליים, אך עם מודעות ונכונות לעמוד בפני האתגר, הכל אפשרי. אז, מהו הסוד ומהו הטריק – רופאים ומומחים בתחומי הבריאות הכללית, הרפואה האלטרנטיבית ועוד רופאים ומומחים מתחומים שונים מדווחים כי 60%-70% מהמחלות המודרניות נגרמות כתוצאה מ.. נכון, תזונה לקויה! אז, האם באמת ניתן למנוע את אותם מחלות מודרניות והאם באמת מצאנו את המשוואה לאיך לרזות מהר? המשיכו לקרוא.

כיום, כ-60% מאוכלוסיית ישראל הם בעלי עודף משקל וחלקם (כ-11% מהאוכלוסיה) נכנסים לקטגוריית הסובלים מהשמנת יתר. בזכות המדע, ההתקדמות וההתפתחות שלנו אנחנו מודעים יותר לסיכונים הנגרמים כתוצאה מעודף משקל ולתופעות הלוואי של השמנת יתר, כגון – סוכרת, שומנים בדם, כולסטרול גבוה, לחץ דם לא מאוזן, בעיות לב, מחלות כרוניות ודלקתיות וכו'. אך בו בזמן, עם התקדמות הטכנולוגיה, גוברת גם תופעת עודף המשקל מכמה סיבות:

– נושא הג'אנק פוד – אנחנו נחשפים יותר ויותר למקורות המספקים לנו מזון מהיר, מלא בסוכר ושמן, ללא כל ערכים תזונתיים נחוצים ועם השפעה רעה מאד לבריאות שלנו.

– שתייה מרובה של משקאות ממותקים במקום מים – השמפניה של הטבע, כפי שנאמר כך גם כן. הגוף שלנו אינו זקוק לתשע כפות הסוכר הנמצאות במשקאות ממותקים למיניהם, והוא גם אינו זקוק לחומרי הטעם ולצבעי המאכל שיש שם. אז למה הגוף שלנו זקוק – למים!

– תזונה לקויה בכלל ואי אכילת מספיק פירות וירקות בפרט – משרדי הבריאות ברחבי העולם ממליצים לצרוך בין 7-13 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים. עכשיו ננסה לעכל את זה.. לא את הפירות והירקות, הם יתעכלו, אלא את הצורך באכילת כמות כזו רבה של פירות וירקות ביום! כאשר רוב האוכלוסיה אינה צורכת כמות כזו רבה של פירות וירקות, בשבוע!

הסיכונים בהרזיה מהירה

1. אחד הסיכונים המשמעותיים ביותר, אשר יכולים להכניס את הגוף למצב של סטרס הינו הרזיה מהירה. לכולנו יש תאי שומן בגוף, לחלקנו פחות ולחלקנו יותר, אך הדבר החשוב באמת להבין הוא שאותם תאי שומן לא נעלמים בפתאומיות אלא מצטמצמים ומצטמקים ונהפכים קטנים יותר כאשר שומרים על פעילות גופנית ותזונה נכונה.

אם כבר הגענו למצב של עודף משקל או גרוע יותר, השמנת יתר, עלינו לדעת שבתאי השומן הצטברו, עם הזמן, רעלים שהגוף שלנו לא היה זקוק להם אך בו זמנית התקשה להיפטר מהם. כעת, כאשר מחפשים דרכים אלטרנטיביות לאיך לרזות מהר ומנסים כל מיני שיטות הזויות שבאמת מורידות במשקל בצורה מהירה אך לא דרך שמירה על תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית, נגיע למצב בו תאי השומן מצטמקים (נהפכים קטנים יותר) והרעלים פשוט מופרשים החוצה! אם קצב הירידה במשקל מהיר מדי, הגוף שלנו לא יוכל להתמודד עם הכמות הגדולה של הרעלים ופשוט יקרוס.

זאת אחת הסיבות שרבים מהמומחים שמבינים את תופעות לוואי אלה, ממליצים למטופליהם שרוצים להצר את היקף המתניים ולהשיל ממשקלם, לעשות את הדבר בהדרגתיות, תוך שמירה על תזונה מאוזנת ואימוני ספורט.

2. סיכון נוסף נגרם כתוצאה מחוסר מודעות! חוסר מודעות לצורת הגוף שלנו – משמע כיצד הוא בנוי, מה הוא יכול להכיל ולעכל ומה לא, אילו מזונות יאיצו את חילוף החומרים ואילו דווקא יאטו את התהליך.

כאשר אנחנו חושבים על דיאטה או על איך לרזות מהר, מיד עולה למחשבה שלנו שיטת ה"לאכול פחות, להרזות יותר". כאשר צורת מחשבה זו הינה שגויה ואף יכולה להוביל למצב של עליה במשקל או גרוע מכך, למצב של תת תזונה כתוצאה מאי הספקת חומרי התזונה הבסיסיים כגון ויטמינים ומינרלים לגוף שלנו.

כפי שרשמנו למעלה, כל אחד בעל צורת גוף שונה, עם קצב חילוף חומרים שונה ויכולות פיזיולוגיות שונות. לכן, כאשר אנחנו מחפשים את השיטה המיטבית לאיך לרזות מהר, ניקח בחשבון שישנם עדיין פרמטרים שאנחנו מסתמכים עליהם כגון מחקרים שעברו זמנם, שיטות כלליות להרזיה שאינן ממקדות אותנו לפי פרופורציות של הגוף שלנו ועובדות ללא כל בסיס מחקרי בנוגע למה מותר לאכול ומה שאסור לאכול.

בסופו של דבר, השיטה הטובה, המוכחת והבטוחה ביותר לאיך לרזות מהר:

תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית.

טריק (או סוד) נוסף לאיך לרזות מהר – מסת שריר. רוב האנשים שמנסים לרזות לרוב פוגעים במקום הלא נכון, וזה מסת השריר. כאשר ככל שמסת השריר גדולה יותר, כך הגוף שלנו שורף יותר קלוריות! לכן, אם אתם באמצע תהליך הרזיה, ואתם רצים כל בוקר ומורידים במספר הארוחות היומיות, אתם בדרך הלא נכונה. במקום זאת, עליכם:

– להקפיד לאכול לפחות 5-6 ארוחות קטנות עד בינוניות ביום.

– להקפיד על שתיית מים מרובה.

– להתרכז בעלייה של מסת השריר בגוף מאשר הורדתו.

לאכול יותר פירות וירקות! הסיבה שדווקא חלק זה מודגש הינו משום שהצלחת ההרזיה תלויה בצלחת!

האם כדאי לשלב Juice Plus במהלך ההרזיה ומדוע?

Juice Plus הינו מוצר התזונה הנחקר והנצפה ביותר בהיסטוריה. עשרות אלפי רופאים ומומחים בתחומי הבריאות השונים ממליצים על שילוב Juice Plus בתזונה היומית גם לשם מניעה וגם לשם סיוע בזמן ההרזיה.

Juice Plus

ל Juice Plus יותר מ-25 מחקרים קליניים שבוצעו באוניברסיטאות המוכרות בעולם ולאחר מכן פורסמו במגזיני הבריאות הנחשבים בעולם. אחד מהמחקרים הקליניים שבוצעו על Juice Plus

בודק את השפעותיה על אנשים בעלי עודף משקל (גברים ונשים) וכיצד תשפיע על היבטים שונים. את המחקר ניתן למצוא כאן:

בנוסף למחקר הזה, בוצעו עוד מחקרים רבים באוניברסיטאות כגון אוניברסיטת ייל בארה"ב ונמצא כי Juice Plus:

– מחזק את המערכת החיסונית  – משפר את בריאות הלב וכלי הדם  – מפחית את העקה החימצונית  – מפחית נזקים הנגרמים לדנ"א  – משפר את בריאות העור והחניכיים

Juice Plus תסייע בזמן ההרזיה:

– בגישור על הפער בין מה שאנחנו אוכלים למה שאנחנו צריכים לאכול, מבחינת פירות וירקות

– בהוספת הגנה ממקור של פירות וירקות, אשר תסייע לנו להישאר בריאים יותר בזמן הירידה במשקל

– בהספקת נוגדי חימצון שיסייעו להילחם במתח החימצוני ויסייעו להיפטר מהרעלים העודפים

– בהספקת ויטמינים, מינרלים, אנזימים ונוגדי חימצון חיוניי לגוף שלנו

– בשיפור תהליך חילוף החומרים

– בחיזוק המערכת החיסונית

ועוד!

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.