ג'וס פלוס בהריון

mm
נכתב על ידי דוד מור

מדוע חשוב כל כך לשלב ג'וס פלוס בזמן ההריון?

ג'וס פלוס בהריון הינו כנראה הדרך הבטוחה והנוחה ביותר להשלים ולגשר על הפער בין מה שנשים בהריון אוכלות, למה שהן צריכות לאכול מבחינת פירות וירקות. בזמן הריון, הדבר החשוב מכל זה לשמור על בריאות האם ועל בריאות התינוק! משום שלאמהות בריאות יש תינוקות בריאים.

נשים רבות תומכות בתזונה שלהן בהמלצת הרופא, משום שלרוב הגוף נזקק לחומרי בנין רבים יותר וספציפית לערכים תזונתיים מפירות וירקות שרוב הנשים מתקשות לספק לגוף בחיי היום יום שלהן. אך נסיבות החיים הן לא הסיבה היחידה מדוע נשים בהריון צריכות לתמוך בתזונתן! גם זמן, רצון, יכולת ומודעות הם גורמים שמקשים על ההריונית לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת.

לכן, אנו שומעים רבות על תוספי מזון או מולטי ויטמינים המיוצרים במיוחד לנשים בהריון. אך האם באמת אחד מהמוצרים הללו נחקר מדעית על קבוצה של נשים בהריון והציג תוצאות שניתן להסתמך עליהן?

ד"ר דאג אודום, גניקולוג ומיילד מזה 30 שנה, החליט לבדוק האם באמת מולטי ויטמינים יעילים לעומת ג'וס פלוס בהריון.

ד"ר אודום איגד 356 נשים בהריון לשם המחקר באוניברסיטת מיסיסיפי שבארצות הברית, וחילק את הנשים ל-2 קבוצות, כאשר כל קבוצה מונה 178 נשים בגילאים שווים (עד כמה שהיה ניתן). קבוצה אחת של נשים בהריון שילבו בתזונה היום יומית שלהן מולטי ויטמינים רגילים. קבוצת הנשים השנייה שילבה ג'וס פלוס בתזונה היומית.

ג'וס פלוס בהריון

מה לדעתכן היו התוצאות? והאם התוצאות באמת הדהימו את הרופאים והמומחים?

במחקר נצפה כי הנשים ששילבו ג'וס פלוס בהריון:

הזדקקו לפחות ניתוחים קיסריים, לעומת הנשים שצרכו מולטי ויטמינים רגילים (47% לעומת 68%)

לא נצפו מקרי טרום לידה (לידה לפני שבוע מספר 37) כלל בקבוצת הנשים שצרכו ג'וס פלוס – לעומת 20% מקבוצת הנשים שהשתמשו במולטי ויטמינים רגילים

מנעו בצורה מוחלטת preeclampsia (רעלת הריון), לעומת 38 נשים מקבוצת המולטי ויטמינים

ילדו תינוקות במשקל תקין, כאשר ממוצע משקל התינוקות של האמהות שצרכו ג'וס פלוס בהריון היה גבוה בכרבע קילו מהתינוקות בקבוצה השנייה

ילדו תינוקות בריאים יותר. אף תינוק לא לקה בתסמונת מצוקה נשימתית (respiratory distress syndrome), לעומת 13 תינוקות שלקו בתסמונת מצוקה נשימתית בקבוצת הנשים שצרכו מולטי ויטמינים רגילים.

לא נזדקקו לטיפול נמרץ לילדיהם לאחר הלידה, לעומת 17 אמהות לתינוקות שכן היו צריכים טיפול נמרץ לאחר הלידה.

לסיכום, ג'וס פלוס בהריון בהחלט מספק לאם את המכלול התזונתי לו היא זקוקה לפני הלידה, בזמן הלידה ואחרי הלידה. משום שג'וס פלוס לא רק מספק ערכים תזונתיים חיוניים, אלא גם מחזק את המערכת החיסונית, מסייע לבריאות הלב וכלי הדם ומשאיר את האם בריאה וחזקה מתמיד.

עם כל כך הרבה עדויות ותגובות מדהימות של נשים בהריון ונשים לאחר הלידה, ועשרות אנשי מקצוע ומומחים מהתחום שממליצים, ניתן לאמר כי ג'וס פלוס הינו הדבר הכי טוב אחרי פירות וירקות, במיוחד לנשים בהריון!

אז כבר מהיום ניתן לזרוק את המולטי ויטמינים לפח ולעבור למזון משלים מלא, שמורכב מ-27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער במלואם ולחוות לידה ותקופת הריון בטוחה, נעימה ובריאה הרבה יותר.

קחי את בריאותך ובריאות התינוק לידיך, לחצי כאן לשאלות או להזמנת המוצר.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.