גנטיקה ובריאות

נכתב על ידי Orit Mizrahi

היום החלטתי לדבר אתכם על נושא שנחשפתי אליו עוד בתקופת לימודי הנטורופתיה שעשיתי. יש לנו את המחשבה הזאת בראש שנולדנו עם גנטיקה מסויימת והיא זאת שתקבע מה יקרה מבחינה בריאותית בגוף שלנו. 

אם נולדנו למשפחה שכולם בה סובלים מעודף משקל, זה אומר שגם אנחנו כנראה נאבק עם משקל עודף כל חיינו. אם יש סוכרת במשפחה, יש את המחשבה הזאת שהמחלה הזאת תחכה לנו בסיבוב ותופיע באיזה שלב בחיים. המחשבה הזאת גם רלוונטית לסרטן ולעוד סוגי מחלות שונות.

אם אתם מהאנשים שחושבים ככה, בדיוק עבורכם הכנתי את המסר וחשוב לי מאוד שתתנו צ'אנס גם לדעה אחרת גם אם היא מאוד שונה מכל מה שהאמנתם וגדלתם עליו עד היום. זה נכון שלגנטיקה יש השפעה, אבל וזה אבל יחסית גדול, לסביבה יש השפעה עוד יותר גדולה.

לדוגמא, אם במשפחה שלכם יש סוכרת, זה לא אומר שבאופן אוטומטי גם לכם יהיה באיזה שלב בחיים, זה מאוד תלוי בכם, איך תבחרו להתיחס לגוף שלכם ולבריאות שלכם. אם אתם חיים בצורה לחוצה ומרבים לאכול מזון שמעודד התפתחות של המחלה, סביר מאוד שאתם במסלול המהיר לסוכרת והסיכוי לחלות בה לעומת אדם שאין לו סוכרת במשפחה גדול יותר, אבל אם אתם חיים בצורה נכונה ואורח חיים בריא הוא משהו שהוא בלתי נפרד מחייכם, הסיכוי להתפתחות סוכרת יהיה קטן מאוד עבורכם, כי אתם לא מספקים לסוכרת את הסביבה שהיא צריכה על מנת להתפתח, אין לה את התנאים ולכם לעומת זאת יש גוף בריא והסיכוי שלכם לא לפתח סוכרת גדול יותר מאשר אדם שאין לו סוכרת במשפחה אבל בוחר לחיות אורח חיים גרוע המלא ג'אנק פוד על בסיס קבוע ורוב הזמן נמצא במצב רגשי מלא סטרס ורגשות שליליים.

אגב, אם תחשבו על זה, המון פעמים משפחה שלמה עם אותן בעיות בריאות רק בגלל שכל המשפחה חייה אורח חיים יחסית זהה, עם אותן מחשבות ואמונות. כאשר מחברים את כל הדברים יחד, מקבלים את אותן התוצאות. תחליטו שאתם אלה ששוברים את המעגל הזה ובוחרים אחרת גם עבורכם וגם עבור הילדים שלכם. ברגע שאתם תשנו את הדפוסים, אתם תצרו שינוי חיובי שיישאר לדורות קדימה.

ליצירת קשר עם אורית דרך פייסבוק, לחץ כאן.

ליצירת קשר עם אורית דרך אתר האישי שלה, לחץ כאן.

מחבר המאמר
נטורופתית ומאמנת להגשמה אישית. בעלת קו מוצרי קוסמטיקה טבעית וטבעונית שפתחה בעצמה. המטרה שלה היא לעזור לאנשים להגשים את עצמם מבחינה בריאותית ונפשית תוך יצירת סגנון חיים שתומך במטרות אליהם הם רוצים להגיע.