7 מאכלים בריאים שהורסים לך את הדיאטה

mm
נכתב על ידי דוד מור
הכנו לך ספרון מיוחד שמאגד את אותם 7 מאכלים בריאים שפשוט הורסים לך את הדיאטה. זה לא קורה רק לך – קורה לי ולעוד רבים שמנסים לעשות שינוי משמעותי בתזונה שלהם, ונתקלים במאין חומה. אך החומה הזו אינה אמורפית, אלא גשמית ביותר! החומה הזו באה לידי ביטוי במזונות הרגילים והפשוטים ביותר, שעל פניו נראים בריאים, נשמעים בריאים, מריחים בריאים, אך בעצם.. הם שמפקששים לנו את כל הדיאטה.

דיאטה היא לאו דווקא תהליך אקסטרים שמטרתה ירידה משמעותית במשקל.

דיאטה יכולה להיות גם שינוי תזונתי, מתזונה לקויה וחסרת ערכים תזונתיים חיוניים, לתזונה שמקורותיה בריאים, מזינים וחיוניים לגוף שלנו.
לא פעם שמעת שירידה במשקל מתבססת 90% על התזונה שלנו ו 10% על אופי, עקביות ועצימות הפעילות הספורטיבית.

אני מחזק את האמרה – ירידה במשקל תלויה 100% בתזונה ו 100% בפעילות הספורטיבית.

שינוי אחד קטן ביום יכול להוביל לשינוי משמעותי מאוד לאורך זמן! כמו לדוגמה – להמעיט בצריכת סוכר. בטח שזו לא הפעם הראשונה שאני מספר לך על 'ה'אתגר המרכזי בירידה במשקל, וזהו הסוכר. כל כך התרגלנו לצרוך סוכר – בקפה, בתה, עם אוכל, בלי אוכל, אפילו היצרנים מכניסים כמויות אדירות של סוכר בלי הידיעה שלנו בכלל, וכך אנחנו מתמכרים.

עצם הורדת הסוכר מהתפריט, גם אם בהדרגה, תשפר נפלאות את רמות האנרגיה שלנו, הריכוז וכמובן.. המשקל!

בספרון שהכנו, תמצאו כמה מאכלים בריאים שעל פניו נראים ללא סוכר בכלל, אך עם העמקה קלה ברכיבים, נמצא שהסוכר חבוי שם טוב טוב, ורק מחכה לנו בסתר שנאכל אותו.

טיפ:

אל תחליטו על שינוי ביום אחד, כמו לדוגמה: "ממחר, במקום 10 כפיות סוכר בקפה, אני אשתה רק עם כפית אחת".
שינוי כזה כנראה שלא יחזיק מעמד לאורך זמן, מאחר והוא נוגד את כל ההרגלים שלך, ואת כל המוסכמות בתת המודע שלך, לצורך שלך בסוכר.
במקום, אפשר להחליט שממחר, כל יום, מורידים חצי כפית נוספת של סוכר מהקפה, מהאוכל או מכל מזון שמכיל סוכר. וכך, לאט לאט, מגיעים למצב בו אין לנו בכלל סוכר בתפריט.
למודאגים – אכן פחמימה הנה סוכר, אך השאלה היא מהו פרק הזמן שלוקח לסוכר להיכנס למחזור הדם (האינדקס הגליקמי). לכן, כשאני מזכיר כאן סוכר, אני מכוון לסוכר תעשייתי, סוכר לבן ודומיהם, ולא לפחמימות כגון כוסמת, שיבולת שועל וקינואה לדוגמה.
אני ממליץ לך בחום לעבור על הספרון, ואפילו רק לתפוס בצדי העין את התמונות של המאכלים שעוטים על עצמם את גלימת הבריאות, ולהוציא אותם אט אט מהתפריט.
7 מזונות "בריאים" שהורסים לך את הדיאטה!
7 מאכלים בריאים שהורסים לך את הדיאטה.בהרשמה אפשר לקבל גישה מיידית לספרון
מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.