איך למנוע דליות – דיאטה לרגליים

mm
נכתב על ידי דוד מור

מהן הסיבות לדליות ברגליים, ומהן 3 הדרכים היעילות ביותר להעלים אותן

דליות.. מילה אחת שכדאי להכיר אם את רוצה לשמור על רגליים יפות ובריאות. מכירה את הוורידים האלה שצצים לך על פני העור באופן בולט [ואפילו קצת מעצבן] – זה בדיוק מצב של דליות וורידית [כשהם הופכים לגדולים ומפותלים].

איך הן נוצרות:

1 . דליות ראשוניות

שאותן אפשר לראות [לרוב] אצל נשים אחרי הריון, אנשים במשקל עודף וכאלה שעומדים הרבה זמן על הרגליים. אגב זו תופעה גם אצל גברים ולא רק נשים [לא ההריון.. אלא הדליות].

2 . דליות משניות

הסיבה להופעתן היא במערכת הוורידית הפנימית שלוחצת על הוורידים ואז הם נבלטים החוצה אל פני העור.
אז, הנה 3 טיפים לשמירה על רגליים בריאות ויפות:
1. הקפידי על תזונה עשירה בויטמין C. אכילה מאוזנת של מקורות שמכילים [בין היתר] ויטמין C תחזק את הוורידים שלך ותעזור במניעת הדליות. מהם מקורות טובים לויטמין C? פירות הדר, קיווי, תותים, דומדמניות שחורות. בנוסף, השתדלי לשלב גם כרוב, פטרוזיליה גמבה לתפריט היומי.
וכדי להתמקד בחיזוק דפנות כלי הדם, צריך ויטמין C2 (רוטין) שמצוי בפלפל אדום, סלק, חסה, אגוזי מלך ועלי תה.

2. לאכול מזון עשיר בויטמין E – לשמירה מיטבית על אלסטיות הוורידים

תוכלי למצוא את הויטמין בנבטי חיטה ושיפון (דרך מצוינת לשלב אותם ביום יום – להוסיף לסלטים), שמנים צמחיים (במיוחד זית ותירס), שעועית (בעיקר שעועית ירוקה, חומוס, שעועית אפויה) חסה, בצל ירוק. כדאי גם לשלב מזון עשיר בנחושת (אך עד גבול מסוים, מאחר ונחושת יכולה גם להיות רעילה לגוף) עבור אנזימים מיוחדים שמייצרים אלסטין – שהוא חומר שמסייע לרקמות לחזור לצורתן ההתחלתי (במיוחד אחרי מתיחות או התכווצויות).

3. הקפידי על שתייה מרובה על מנת לשמור על רמת צמיגיות דם נמוכה

צמיגיות הדם תלויה בעיקר בכמות הנוזלים שאת שותה במהלך היום. אם את לא מספקת לגוף מספיק נוזלים, מתפתחת בהדרגה התייבשות שיכולה להוביל לצמיגיות דם מוגברת. חישוב הכמות היומית האופטימאלית של צריכת מים פשוטה : אדם צריך לשתות 30 מ"ל לק"ג של משקל הגוף. אם את עוסקת בספורט או נמצאת הרבה זמן בסביבה חמה, כנראה שעליך לשתות אפילו יותר.
* טיפ נוסף, על כל כוס קפה שתי 2 כוסות מים.
מישהו לרזות איתו

תכנית מעצבי משקל

איך תרגישי בעוד 28 ימים עם בטן שטוחה, ישבן מעוצב, מותניים צרות יותר וגוף רזה ובריא?

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.