תזונה נכונה והשפעותיה על ההיפראקטיביות אצל ילדים

mm
נכתב על ידי דוד מור

היפראקטיביות אצל ילדים

הכל מתחיל ונגמר בתזונה. טיפול תרופתי הינו דרך אחת להתמודד עם בעיית היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז אצל ילדים, אך הטיפול התרופתי אינו פותר את הבעיה אלא רק דוחה אותה. כיום, מחקרים רבים מראים ששימוש בריטלין לדוגמה, יכול לגרור השפעות לא חיוביות בעתיד של הילד. לעומת זאת. המודעות לצורך לשמור על אורח חיים בריא ותזונה נכונה יכולה להשפיע בצורה דרסטית ואף לפתור את בעיית ההיפראקטיביות אצל ילדים.

היפראקטיביות נגרמת מכמה סיבות, כאשר רובן בסופו של דבר מתייחסות לתזונה ולאורח החיים של הילד. כולנו רוצים שהילדים שלנו יהיו מרוכזים בלימודים, יחזרו הביתה ויצליחו סוף סוף לשבת ולעשות את שיעורי הבית שלהם. אך כאשר העולם המודרני כל כך עסוק בבעית ההיפראקטיביות ובניסיון לטפל בה, לפעמים נשכחת או נזנחת הדרך הבריאה יותר לפנות לבעיה ואפילו למנוע אותה לפני התרחשותה. שילוב תזונה נכונה, עשירה בויטמינים ומינרלים תהווה פתרון מידי לבעיות ההיפראקטיביות אצל הילד.

3 חוקי יסוד בתזונה נגד היפראקטיביות

תפריט ללא צבעי מאכל, חומרי טעם מלאכותיים וסוכרים מעובדים – אכילה לא בריאה משפיע ישירות על תפקוד הילדים בחיי היום יום, ריכוזם בבתי הספר ויכולתם להישאר מרוכזים לאורך זמן. אכילה מרובה של מזון מעובד המלא בסוכרים וחומרים אחרים שהילד אינו זקוק להם לא רק שלא תעזור להתפתחות הילד, היא גם תשפיע רעות על גדילתו ומצבו הבריאותי. הוציאו מהבית את המשקאות הממותקים, העוגות והעוגיות המעובדות ובמקום זאת הרגילו אותם לאכול יותר פירות אשר גם הם בעלי טעם סוכרי אך בו זמנית מכילים את אותם הערכים התזונתיים להם הילדים זקוקים.

בזמן צריכת משקאות ממותקים או מזונות אחרים עתירים בסוכר, רמות הסוכר בדם מרקיעות שחקים לאחר זמן קצר צונחות אל מתחת לאדמה. דבר זה גורם להיפראקטיביות מידית ולאחר מכן לדאיכה באקטיביות של הילד, עייפות ותשישות.

העניין החשוב ביותר הינו להרגיל את הילד להחליף את החטיף הממותק או הסוכרייה, בפרי. ישנם דרכים רבות לעשות זאת, כאשר מהצד של ההורים, יש לתת דוגמה אישית – הילדים מחקים את המעשים של המבוגרים. במידה והמקרר יהיה מלא בפירות, הילד יתרגל לאכול את הפירות. דבר נוסף שאנחנו, כמבוגרים, יכולים לעשות זה להסביר לילדים את החשיבות של אכילה נכונה ושילוב פירות וירקות בתזונה היומית שלהם. הסבר קצר על היפראקטיביות וההרגשה שתהיה במידה וישמרו על אורח חיים בריא, תעשה את העבודה.

אסור לפספס את ארוחת הבוקר – ארוחת הבוקר הינה מרכיב חיוני ביותר בטיפול נגד היפראקטיביות אצל ילדים. זאת משום שארוחת הבוקר היא המאזנת את רמות המרכיבים השונים בדם אצל הילדים ומשפיעים על שארית היום. נסו להימנע מארוחת בוקר מתוקה כגון חלב ממותק עם דגנים מסוכרים ובמקום זאת הכניסו מנה נכבדת של פירות וירקות המשולבים עם קטניות או דגנים מלאים.

החשיבות באכילת פירות וירקות – שמירה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה היא אחד הנושאים המדוברים ביותר בקרב מומחי רפואת ילדים. זאת משום שהמודעות לשמירה על תזונה נכונה והשפעותיה על הבריאות שלנו בחיי היום יום גוברת, והצורך והרצון שלנו לספק לילדים שלנו את המיטב גדל בהתאם. שילוב של פירות וירקות בתזונה היומית של הילד, לא רק שתשפר את קצב חילוף החומרים, תספק לו מנה נכבדת של ויטמינים ומינרלים הנחוצים לו ותעזור לשמור על גזרה, אלא גם תתן לילד את ההבנה שעדיף לו לאכול את הירקות או הפירות מאשר חטיפים או ממתקים אחרים.

Juice Plus+ עוזרת לשמור על בריאות הילדים כבר 14 שנים

אנחנו צריכים לשאול את עצמנו שאלה, מתי לאחרונה הילד שלנו אכל 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים, ביום? משרדי הבריאות ברחבי העולם (וגם בארץ) ממליצים לצרוך 5 מנות של פירות וירקות בצבעים שונים כל יום, על מנת לשמור על אורח חיים בריא ולהימנע ממצבים של היפראקטיביות, עודף משקל וכו'.

Juice Plus+ עוזרת לילדים לגשר על הפער בין מה שהם אוכלים, לבין שהם צריכים לאכול. ג'וס פלאס מורכבת מ 17 סוגים שונים של פירות וירקות, אשר נקטפים בשיא בשלותם ומגיעים בצורה נוחה לצריכה. לפני 14 שנים ג'וס פלאס הבינה את הצורך לשמור על תזונה מאוזמנת כבר מגיל צעיר, ולכן השיקה את תצפית החקר לילדים אשר בה השתתפו כבר יותר מ 750,000 משפחות ברחבי העולם.

היפראקטיביות, ג'וס פלאס

רופאים ומומחים בתחום רפואת הילדים ברחבי העולם ממליצים על שילוב Juice Plus+ בתזונה היומית של הילד. ד"ר סירס, אחד ממומחי רפואת הילדים המוכר בעולם, ממליץ גם כן על ג'וס פלאס:

Juice Plus+ מקדמת את עניין התזונה המודעת בקרב ילדים על ידי תצפית בריאות הילדים. במידה וגם אתם רוצים לעזור לבריאות הילדים, לחצו כאן והשתתפו בתצפית בריאות הילדים של ג'וס פלאס.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.