4 דברים שאף אחד לא אומר לך על הרזיה [אחד מהם ממש מבאס]

mm
נכתב על ידי דוד מור
העולם הזה של הדיאטות.. כל כך הרבה אפשרויות של הרזיה, כל כך הרבה גלולות קסם – ובסופו של יום, אין שום דבר חדש.. ומה הכי מעצבן? שיש דברים כל כך פשוטים שאפשר לשנות בחיי היום יום, שכבר יביאו תוצאות מדהימות.
מהם?

1. תפסיקי להרעיב את עצמך

כשאת לא נותנת לגוף שלך מספיק מאותם ערכים תזונתיים שהוא כל כך זקוק להם, את רק מקשה עליו לשחרר את אותם קילוגרמים עודפים.

למה?

כי הגוף נכנס ללחץ. לחץ תזונתי. ובמצב כזה, המוח משגר מסרים שאומרים "לחסוך לחסוך לחסוך" ו "לשמור את הכל!" כן.. את הכל! פשוט להעביר לשומן. למה? פשוט כי הוא לא יודע מתי תהיה הארוחה הבאה, ומדאגה, הוא מעדיף לאגור את השומן על פני לשחרר אותו.

2. אל תספרי כל קלוריה וקלוריה

תביני, זה לא עניין של קלוריות. הגוף שלנו סופר ערכים תזונתיים. מה זה אומר? שסלט שמכיל 500 קלוריות וחטיף שוקולד שמכיל 500 קלוריות לא ישפיעו באותה המידה על הגוף שלך.
נכון, כדי לרדת במשקל, המאזן הקלורי צריך להיות שלילי. אך אם המאזן הקלורי שלך יהיה שלילי, ובו זמנית מה שאת אוכלת זה ג'אנק, את אולי תרדי במשקל, אך לא בשומן.
ואז, כשתחזרי לאכול כרגיל, הגוף ינצל את ההזדמנות וימלא את המאגרים.. ואיך זה יבוא לידי ביטוי? יותר משקל ויותר אחוזי שומן שתצטרכי להוריד בדיאטה הבאה שלך.

3. המזון שמפקשש לך את הדיאטה

ידעת שפשוט יש מזונות מסוימים שגורמים לך לאגור שומן במקומות הכי עיקשים?
ומהצד השני, ישנם מזונות מיוחדים (וכנראה גם סודיים, שאף אחד לא מספר לך עליהם) שגורמים לך לשרוף שומן גם בזמן ישיבה על הכורסא בעבודה או מול הטלוויזיה?
איך קרה שעדיין לא שמעת על המזונות המיוחדים האלה? כי כנראה שמנסים להסתיר אותם ממך.. ולמה כדאי כל כך להתמקד באכילת מזון טבעי?
א. אוכל טבעי הוא נטול כימיקלים. אותם כימיקלים מהווים סיבה מרכזית לקושי של הגוף לשרוף שומן. כשאנחנו אוכלים מזון מלא בכימיקלים, אנחנו מקשים על מערכת העיכול לתפקד בצורה תקינה, מה שגורם להאטת קצב חילוף החומרים ובסופו של יום.. לאגירת שומן.
ב. אוכל טבעי בריא לגוף שלנו. אוכל טבעי הוא סוג של מזון שהגוף שלנו יודע כיצד להתמודד אתו. מזון שקל לעיכול ומכיל רכיבים תזונתיים מזינים לבנייה והמשך תפקוד תקין של כל המערכות. אותם מזונות בריאים שומרים על קצב חילוף החומרים ואף מסייעים בתפקודו.

4. את לא באמת רוצה לרדת במשקל!

נשמע מוזר, לא? שאת לא באמת רוצה לרדת במשקל.. אז מה את באמת רוצה?

לרדת באחוזי השומן!

יש כמה דרכים להוריד את המשקל שרואים על הצג. לצמצם את הנוזלים בגוף, לצמצם מסת שריר ולצמצם מסת שומן.
אז, מה היית מעדיפה?
לצמצם את הנוזלים – ולפגוע בבריאות שלך
להעלים את השריר – ולהיראות דלילה
לשרוף את השומן – ולהיראות נפלא!
אני מניח שאת לוקחת את האופציה השלישית. אסביר – כשאת מסתכלת במראה, לא באמת חשוב לך מה המשקל אומר, באותו הרגע. לדוגמה, תסתכלי עכשיו על במראה. את ממש אוהבת את מה שאת רואה! אבל ממש! אז זה באמת משנה אם המשקל אומר שאת שוקלת 62 קילו, או 67 קילו?
לא.. נכון? לא המשקל הוא שמשנה לך, אלא הנראות החיצונית וההרגשה הפנימית לגבי הנראות החיצונית.
ואיך משנים את הנראות החיצונים?
בדיוק! מורידים את אחוזי השומן. כי כשאת מורידה את אחוזי השומן, את דואגת לכך שהגוף שלך בריא יותר, שהמותניים והבטן מצטמצמות, שהירכיים והרגליים נראות כמו פעם ושהצלוליט כבר לא נמצא.

מה את צריכה?

תכנית אימון שמתאימה לשריפת שומן עיקש
ותפריט אכילה מאוזן שיחסוך לך כאב ראש
מישהו לרזות איתו

תכנית מעצבי משקל

איך תרגישי בעוד 28 ימים עם בטן שטוחה, ישבן מעוצב, מותניים צרות יותר וגוף רזה ובריא?

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.
מציג 2 תגובות
 • אתח

  הייתי שמחה מאד להצטרף.בגלל הוצאות החגים לא הצלחתי .אם תוכלו להאריך את המבצע עד ל15 הבא זה יהיה מצוין לעוד הרבה אנשים,אני מאמינה.פשוט החגים חנקו לנו את האשראי.
  נשמע מאד מאד מעניין

  • mm
   דוד מור

   היי אתי 🙂

   אנחנו מבינים, ובהחלט ננסה להאריך את הנחת החגים עד ל 15.11.