מה גורם לכם ליותר אנרגיה, מצב רוח טוב והשגת המטרות?

נכתב על ידי Orit Mizrahi

חשבתם על זה פעם?

יכול להיות שלחלקכם זה לישון את ה 8-9 שעות בלילה או שאולי לאכול ארוחת בוקר מאוזנת שמאפשרת לכם לשמור על רמות אנרגיה גבוהות במהלך היום והרבה יותר ריכוז מהרגיל.

יש כאלה שדווקא כאשר הם מציירים, רוקדים, מבשלים, עושים מדיטציה, עושים שיעור קיקבוקס או שרים הם מקבלים פתאום כל כך הרבה אנרגיה ומצב רוח טוב שאתם אומרים לעצמכם, "איזה כיף! אני צריך לאמץ את זה על בסיס קבוע".

הבעיה מתחילה שרוב האנשים לא מגדירים את הפעילויות האלה כפעילויות שהן MUST עבורם ויותר מזה, גם אם אתם מגדירים את סוג הפעילויות האלה כפעילויות חשובות, יש נטייה כזאת לשים את הדברים החשובים בסדר עדיפות נמוך לעומת הדברים הדחופים.

כיום אנחנו חיים במציאות שרוב הזמן אנחנו עסוקים בכיבוי שרפות, בדברים שהם דחופים ואז באופן טבעי הדברים החשובים נדחקים לצד ואתם לא תמיד מספיקים להגיע אליהם.

ואני אגלה לכם סוד קטן…

בלא מעט מקרים גיליתי (גם על עצמי אגב) שהדברים הדחופים או בשפה העממית הכיבוי שרפות הזה הם נראים כחשובים מאוד ויתכן שחלקם באמת כאלה, אבל זה לא תמיד נכון.

אני אתן לכם דוגמא למצב כזה:

התעוררתם היום מאוחר ולא הספקתם להכין את השייק בוקר מפוצץ הבריאות שלכם כי אתמול בלילה ישבתם אצל חברים במפגש מלבב של בירות ופיצות עד שעה ממש מאוחרת.

אל תבינו אותי לא נכון, אני לא אומרת שלשבת עם חברים עד מאוחר זה לא דבר חשוב, אבל האם זה משרת את האדם שאתם רוצים להיות?

ניתן עדיין לעשות את המפגשים האלה וזה אפילו רצוי מאוד! אבל תעשו אותם בצורה כזאת שתהיה נאמנה למטרות שלכם.

פתרון לסיטואציה כזאת יכולה להיות

לקיים מפגש שמתחיל בשעה מוקדמת יותר ומסתיים בשעה שתאפשר לכם לישון קצת יותר שעות בלילה או אופציה נוספת לפתרון תהיה לעשות את המפגש ביום אחר שלמחרת אתם לא צריכים לקום מאוד מוקדם.

ואם כבר אתם פוגשים את החברים, זאת הזדמנות נפלאה להכיר להם את העולם הבריא ולהוכיח שבריאות היא לא מילה גסה.

למה שלא תכינו איזה קינוח טעים נטול סוכר שמבוסס רק על מזונות טבעיים?

ואם אתם צריכים רעיונות לכאלה מתכונים, אתם מזומנים להעיף מבט על המתכונים באתר שלי שמתעדכנים כל הזמן.

הגיע זמן היישום

אני רוצה לתת לכם כמה שלבים שיעזרו לכם ליצור את זה בחייכם:

1. תעשו תיעוד של יום מחייכם. זה יכול להיות ביומן, מחברת או אפילו סתם דף מקופל בתיק או בארנק, ואם אתם כמוני, סביבתיים, אתם יכולים לעשות תיעוד בסמארטפון, היום בכל סמארטפון יש אפליקציית פתקים וזה ממש נוח לתיעוד.

2. כאשר נגמר היום ואתם כבר במיטה מתכוונים לישון, אני רוצה שתקדישו כמה דקות לעבור על כל מה שכתבתם ולסמן מה נחשב דחוף ולא חשוב, מה דחוף וחשוב ומה היה רק חשוב.

(תזכורת, רק חשוב זה משהו שהוא מספיק חשוב לכם אבל לא דחוף לבצע אותו, אלא פינתם מזמנכם כדי לעשות אותו ביום יום העמוס שלכם)

3. הגיע הזמן לעבור על כל מה שמוגדר דחוף ולא חשוב, האם באמת יש צורך שתמשיכו לעשות אותו?

יתכן ותוכלו לפנות לעצמכם הרבה זמן.

4. תקבלו החלטה לגבי מה שדחוף וחשוב– האם משרת את המטרות שלכם? האם זה יעזור לכם להגיע למקום בו אתם רוצים להיות? אם כן, נהדר. אם לא, תבדקו איך ניתן לשפר את זה כך שיהיה בקו אחד עם המטרה אליה אתם רוצים להגיע.

בנוסף, כדי לשפר את איכות חייכם, מומלץ לראות איך להוריד את ה"דחוף" מחייכם, לפחות בחלק מהזמן. האם אתם מאלה שמחכים לרגע האחרון כדי לסיים משהו? אם כן, אולי כדאי לתכנן את הזמן שלכם אחרת?

5. תגדירו לכם מה מבחינתכם חשוב. מה עושה לכם טוב? מה שם אתכם במסלול להגשמה? מה גורם לכם לחייך יותר?

וזה בדיוק מה שתשימו בלו"ז שלכם כחלק בלתי נפרד מהיום יום שלכם, מכיוון שאלה בדיוק הדברים שמהם עשויים אבקת הכוכבים של ההגשמה.

ליצירת קשר עם אורית דרך פייסבוק, לחץ כאן.

ליצירת קשר עם אורית דרך אתר האישי שלה, לחץ כאן.

מחבר המאמר
נטורופתית ומאמנת להגשמה אישית. בעלת קו מוצרי קוסמטיקה טבעית וטבעונית שפתחה בעצמה. המטרה שלה היא לעזור לאנשים להגשים את עצמם מבחינה בריאותית ונפשית תוך יצירת סגנון חיים שתומך במטרות אליהם הם רוצים להגיע.