אורח חיים בריא בזכות הצלחת – טיפים לדיאטה. חלק ב'

mm
נכתב על ידי דוד מור

אורח חיים בריא בזכות הצלחת – טיפים לדיאטה

צלחת מלאה במזון עדיפה על צלחת מלאה בשטויות – אם הגעתם לפה קודם, כדאי לכם לקרוא את חלק א' קודם.

כאשר הגוף שלנו רעב, הוא פשוט אומר לנו את זה. אך הגוף שלנו לא יודע לסמן לנו: "אני צריך חצי שן של שום, עגבנייה ו – 2 תפוחים".. הוא פשוט אומר "אני רעב!". עדיף לנו למלא את הצלחת במזון אמיתי, כגון פירות וירקות, דגנים מלאים וכו'  כדי לשמור על אורח חיים בריא מאשר לפנות לאוכל המהיר והמתועש.

איך עושים זאת? הכינו לעצמכם רשימה לסופר ופשוט שאלו את עצמכם "האם אני באמת צריך את זה". אם לא, אל תקנו! כך, כאשר בבית יהיה אוכל בריא וטבעי יותר, לא נחשף למזון הפחות בריא והמזיק.

שימו לב לא להתפתות למוצרים מופחתי סוכר ('דיאט', 'לייט'), משום שדווקא הם יתנו לנו מעמסה נכבדת של קלוריות. השארו עם מזונות כמה שפחות מעובדים, כך תוכלו לדעת בבירור שאתם מקבלים את הדבר האמיתי, ולא אוכל שעבר תהליכים רבים עד שהוא מגיע לפה.

התיישבתם כבר לאכול? אל תעשו זאת מול הטלויזיה! או המחשב, או כל דבר אחר שמסיט אתכם מהאוכל. הסיבה העיקרית היא פשוט כדי לא להפריז בכמות שאוכלים.

כיצד הצלחת אמורה להיראות?

אי אפשר לרשום מאמר על טיפים לדיאטה, ללא הטיפ הזה. כיצד הצלחת שלנו אמורה להיראות, מה אמור להיות עליה וכמה. רוב המומחים יסכימו שהצלחת אמורה להתחלק ל:

–          1/3 פירות וירקות

–          1/3 דגנים מלאים

–          1/3 גבינות, קצת סוכרים, מזון מן החי.

נכון, ישנם קיצוניים יותר וקיצוניים פחות, אך הצלחת הזאת עדיפה על צלחת שתכלול 3/3 מזון מהיר ולא טבעי. שלבו בצלחת מוצרים מקמח חיטה מלא (משביע יותר וגם בריא יותר), המעיטו במלחים, הוסיפו פירות וירקות והמעיטו בסוכרים. בנוגע לפירות וירקות – כמובן שעדיף לאכול יותר ירקות מפירות, אך גם לפירות ישנה חשיבות רבה ובעלת ערכים תזונתיים חיוניים לגוף שלכם.

טיפים לדיאטה לא מתבססים אך ורק על אכילה, אלא גם על גורמים סביבתיים שיכולים לעזור לשמירה על אורח חיים בריא. לדוגמה – צלחת המחולקת ל 3 חלקים (ממש כמו פיצה), שעל כל חלק רשום סוג המזון שצריך להיות מונח שם. כך תוכלו למדוד המזונות השונים בכל ארוחה.

המדע מראה שדיאטה מאוזנת, עשירה בפירות וירקות יכולה לעזור  להורדת הסיכון למחלות הקשורות לאורח החיים המודרני.

Juice Plus+ מספקת לנו את הבסיס התזונתי היומי!

ג'וס פלוס מורכב מ 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער, אשר אלה נחוצים מאד לשמירה על אורח חיים בריא בכלל, ושמירה על איזון בזמן דיאטה בפרט.

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לשלב Juice Plus+ בזמן הדיאטה:

–          הפירות והירקות נקטפים כאשר הם בשלים במלואם, כך שמלוא הערכים התזונתיים נשמרים

–          ישנם מחקרים שבוצעו באוניברסיטאות המוכרות בעולם, על השפעותיה החיוביות של שילוב ג'וס פלוס בתזונה היום יומית של ילדים ושל מבוגרים (למחקרים לחצו כאן)

–          משרדי הבריאות ברחבי העולם ממליצים על אכילת לפחות 5 מנות של פירות וירקות בחמישה צבעים שונים ביום. ג'וס פלוס מספקת לנו את מיטב הפירות והירקות, בצורה נוחה לשימוש.

–          ג'וס פלוס מגשרת על הפער בין מה שאנחנו אוכלים, למה שאנחנו צריכים לאכול. העובדה שדיי קשה לאכול 5 מנות של פירות וירקות ביום, מקשה על המנסים לשמר אורח חיים בריא ולכן כאשר משלבים את Juice Plus+, מקבלים את אותם ערכים תזונתיים שחסרים לנו.

–          לג'וס פלוס תוי איכות ותקני ייצור המחמירים בעולם, המבטיחים כי המוצר הינו איכותי ומכיל את אותם הערכים התזונתיים שאנחנו צריכים.

ישנה חשיבות גדולה מאד למודעות שלנו לתזונה נכונה ובריאה. זאת משום שאין סיכוי לשנות את המצב הבריאותי שלנו אם נמשיך באותם הרגלי אכילה כמו שהיינו רגילים אליהם ללא שינוי בהיבט התזונתי.

רופאים ומומחים רבים ברחבי העולם ממליצים על Juice Plus+!

רופאים ומומחים בתחום התזונה והבריאות מבינים כיום יותר מתמיד את החשיבות בשילוב תזונה נכונה מפירות וירקות והקשר הישיר שלה לאורח החיים שאנו חיים. הפירות והירקות מכילים אלפי ועשרות אלפי חומרים פעילים (פיטו נוטריינטים) אשר חיוניים לגוף שלנו לשם גדילה, התפתחות, חילוף חומרים, מערכת חיסונית ועוד.

הבריאות שלכם, של הילדים, המשפחה והחברים חשובה לכם? בעזרת Juice Plus+ אנחנו יכולים לגשר על הפער בין מה שאנחנו אוכלים ובין מה שאנחנו צריכים לאכול (חמש מנות של פירות וירקות ביום לפחות, בצבעים שונים) ולהנות מאורח חיים בריא.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.