איך לחגוג את יום העצמאות, ולהשאר רזים

mm
נכתב על ידי דוד מור

יום העצמאות הולך ומתקרב, וכולנו יודעים מה זה אומר – יום שלם של מנגלים ובשר! אבל מה אם בדיוק עכשיו אני מנסה לשמור על המשקל, או אולי אפילו להוריד כמה קילוגרמים? מה האופציות שלי?

עכשיו איך שאני רואה את זה, לא להשתתף בחגיגות יום העצמאות זו לא אופציה, וגם להגיע ולא לאכול שום דבר, זו גם לא אופציה סבירה במיוחד. אבל אל דאגה, הכנתי לנו 6 טיפים קטנים, שיעזרו לנו להשאר באותו משקל גם בסוף יום העמצאות.

  1. לתרום לשולחן – אפשר להביא מהבית מנה בריאה, ולתרום אותה לשולחן. ככה אנחנו מנצחים פעמיים, כי גם הבטחנו לעצמנו שנאכל לפחות מנה אחת בריאה, וגם הבאנו משהו מהבית ויצאנו חברים טובים.
  2. תשומת לב לגודל המנה – ישנן 3 דרכים למדידת המנות שאנחנו אוכלים כשאנחנו בחוץ.

א.     גודל של כדור טניס, או אגרוף – מנה שוות ערך לכוס. אנחנו יכולים להשתמש בצורת מדידה זו כשאנחנו מודדים כמה לאכול מתוספות, כמו אורז או פסטה.

ב.    גודל של אייפון – בערך 85 גרם של בשר.זו אולי צורת המדידה שיכולה הכי להשתלם לנו, שכן בכל זאת, כל היום הזה סובב בשר.

ג.     אגודל – שווה ערך לכפית. צורת מדידה טובה מאוד למדידת כמות הרוטב שאנחנו לוקחים. חשוב להזכיר שכמות הרוטב משנה מאוד אם אנחנו מנסים לחשב קלוריות, שכן כפית מיונז היא בערך 100 קלוריות.

  1. ירקות קודם – הדרך הכי טובה לשמור על המשקל, אבל לא להיות רעב, היא להתמלא קודם מירקות.
  2. לא להשתגע עם פחמימות מלאות עמילן – דרך טובה לשמור על המשקל היא להגביל את עצמנולכוס אחת, או אגרוף, של פחמימות עם הרבה עמילן, כמו תפוח אדמה.
  3. סדר עדיפויות – הקנפיים שעל המנגל הם הדבר שאנחנו הכי אוהבים? אין בעיה! העוגה שבסוף נראית טוב מדי, ולא נוכל להחזיר את עצמנו? אין בעיה!העיקר שנשאיר לעצמנו מקום למאכל שאנחנו הכי אוהבים. אם הכי חשוב לנו העוגה שבסוף, והיא מאוד משמינה, אז אנחנו פשוט צריכים לזכור שלא להגזים לפני, אולי לאכול מנת בשר אחת פחות, או לאכול פחות פחמימות.
  4. תנועה – סיימנו לאכול? הדרך הכי טובה לשמור על המשקל לאורך היום הזה, היא אחרי האוכל להוריד אותו. להביא כדור ולשחק עם הילדים אחרי האוכל, ללכת לטיול באיזור שבו אנחנו ממנגלים, לא באמת משנה, העיקר שנזוז קצת, הרי הכנסנו לגוף אוכל, ונתנו לו אנרגיה. עכשיו רק צריך לתת לו מה לעשות איתה.

שיהיו לנו חג שמח ומהנה, ובתאבון!

אם אתם רוצים לקבל עדכונים על מאמרים חדשים שאנחנו מוציאים, וגם לקבל את המתנה המיוחדת שהכנו לכם, אתם מוזמנים להשאיר לנו את המייל שלכם.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.