כולם רוצים להראות טוב

נכתב על ידי Israel Bar

כולם רוצים להראות טוב.

מה זה טוב? יפה / בריא / חזק / חטוב ?

אז לכל אחד יש את הטוב שלו ועכשיו אני אתמקד דווקא ביופי. רובינו רוצים להיות רזים והמשפט שאני שומע הכי הרבה בחדרי כושר הוא "אני רוצה לרדת במשקל", ושאני שואל "למה?" עונים לי "כדי לרזות"..

ופה נקודה חשובה שצריך להבהיר: אם את/ה רוצה לרזות, את/ה רוצה לרדת בהיקפים ולא במשקל!

כדי להסביר את זה יותר טוב בואו נשים את זה רגע בצד.

מה ההבדל בין קילו ברזל לקילו נוצות? נכון, אין הבדל במשקל כי שניהם קילו, אבל איפה כן יש הבדל? בנפח! קילו ברזל זה משקולת קטנה, קילו נוצות זה כרית.

נחזור להיקפים,

השריר דומה לברזל – הנפח שלו קטן, והשומן דומה לנוצות – הנפח שלו גדול, אני בטוח שאם היו מציעים לכם להראות כמו שאתם חולמים בתנאי שתשקלו עוד 5 קילו יותר הייתם אומרים "כן" גדול 🙂

להראות טוב

אז הסכמנו שלרזות = להוריד נפח ולא מאסה, איך עושים את זה?

1. בפעילות גופנית: פיתוח שריר הוא הטוב ביותר, חובה להוסיף פעילות לב ריאה כדי לא להקטין את נפח הפעימה.  פיתוח של כל קילו שריר מעל למסה שלכם יישרוף בין 70 ל 100 קלוריות לשעה כלומר סביבות 2,000 קלוריות ליום ו 14,000 קלוריות לשבוע. גם הפעילות האירובית שורפת שומן אבל בעיקר תוך כדי הפעילות.

2. בתזונה: בד"כ בין 3 ל 4 ארוחות קטנות ביום כאשר בסיס הארוחה הוא חלבון מהחי או מהצומח וירקות, ומעט פחמימות. פירות כחטיף בין הארוחות ישלימו את החסר למי שעדיין רעב. היות ורובינו היום לא אוכלים מספיק פירות וירקות אין לנו מספיק ויטמינים ומינרלים בגוף ולא נוכל לבנות שריר גם אם נתאמן ונאכל מספיק חלבון, ג'וס פלוס הוא האופציה האופטימלית לגוף אחרי פירות וירקות.

3. באורח חיים:  שומן נאגר בגוף בלחץ, ככל שתהיו רגועים ושמחים יותר הגוף שלכם פשוט לא ייצבור שומן, ארגון נכון של הזמן שלכם, עבודה במקצוע שאתם אוהבים.

מהיום, אין יותר מה לעלות על המשקל, המעקב אחרי ההתקדמות שלכם תהיה דרך מדידת היקפים.

בהצלחה!

מחבר המאמר
כושר הוא קודם כל בריאות. בדומה לאוכל שתיה ושינה כל מי שיש לו גוף צריך לעשות פעילות גופנית, כמה? איך? איפה? התשובה הטובה ביותר תהיה המחשה על הגוף - מוזמנים לתאם פגישה ולהרגיש את התשובות על הגוף שלכם.