כושר גופני – מחקר קליני מציג השפעותיה החיוביות של Juice Plus

mm
נכתב על ידי דוד מור

כושר גופני – מחקר קליני מציג השפעותיה החיוביות של Juice Plus

כושר גופני הינו דרך חיים, המלווה רבים מאתנו אשר רוצים לשמור על אורח חיים בריא למשך שנים רבות ולהימנע ממחלות העידן המודרני שלאט לאט תופסות יותר ויותר אנשים. השילוב המנצח לשמירה על אורח חיים בריא הינו כושר גופני ותזונה נכונה. אך בין אם אנחנו מתאמנים מזה שנים, או רק בתחילת דרכנו, עלינו להיות מודעים לבעיות שעלולות להיגרם מהעומס הפיזי בזמן ואחרי פעילות גופנית.

אחת הבעיות המוכרות והנפוצות ביותר בקרב ספורטאים ואתלטים נקרא עודף רדיקלים חופשיים, אשר אלה מקדמים תהליכים דלקתיים ופוגעים במערכת החיסונית שלנו. הדרך שהוכחה מדעית כיעילה ביותר למלחמה נגד אותם רדיקלים חופשיים נקראת נוגדי חימצון (אנטי אוקסידנטים). את נוגדי החימצון נוכל למצוא בשפע בפירות ובירקות (במיוחד בפירות אשר צבעם אדום. ככל שצבע הפרי אדום יותר, כך ריכוז האנטי אוקסידנטים אצלו גבוה יותר).

כושר גופני עם Juice Plus

Juice Plus הינו תוסף התזונה הנחקר והנצפה ביותר באופן יסודי בהיסטוריה. ג'וס פלוס נבדק על ספורטאי צמרת מתחומים שונים ובסביבות שונות.

Juice Plus מכיל נוגדי חימצון שמקורם מ-27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער. כעת, השאלה הראשונה שנצטרך לשאול את עצמנו: "האם Juice Plus נחקרה מדעית ונמצאה כפתרון יעיל לבעיית הרדיקלים החופשיים?". התשובה לכך נמצאת בתוך אחד מתוך יותר מ 30 מחקרים קליניים שבוצעו על ג'וס פלוס. המחקר הקליני הזה ספציפית הינו אחד מתוך 3 מחקרים אשר בוצעו על ספורטאים ואתלטים באוניברסיטאות שונות ברחבי העולם. תוצאות המחקרים פורסמו לאחר מכן בירחוני ספורט מוכרים ונחשבים בעולם. התוסף היחיד שנבדק קלינית כמספק את ההגנה שספורטאים ואתלטים צריכים זה Juice Plus.

זו הסיבה ש Juice Plus הייתה התומכת הרשמית של הנבחרות האולימפיות של גרמניה, שוויץ ואוסטריה לאולימפיידת לונדון 2012, ובו זמנית גם של אתלטים וספורטאים ברמה בין לאומית ברחבי העולם.

מאמר שהתפרסם בשנת 2007 ב Journal Of Nutrition, תיעד 41 גברים מאומנים היטב (41 גברים מהכוחות המיוחדים של אוסטריה, הנקראים "קוברה") אשר צרכו ג'וס פלוס במשך 28 שבועות. תוצאות המחקר הקליני הראו ש Juice Plus העלימה לגמרי את הסטרס החימצוני שהנבדקים היו חווים באימונים האינטנסיביים שלהם. תוצאות המחקר בסיכום גרפי:

– במחקר השתתפו 41 "קוברות" (כוחות מיוחדים), במשך 28 שבועות, בזמן פעילות גופנית ותזונה רגילים (אימוני משקל וסיבולת).

– קבוצת מתאמנים אחת קיבלה פלסבו והשנייה צרכת את תערובת הפירות, הירקות ופירות היער של Juice Plus.

– שעות משמרות המשתתפים עלו ב-45% מהשבוע הראשון לשבוע 28.

– הבדיקות הסטנדרטיות בוצעו בשבוע ה 0; 4; 16; ו 28 וכללו 40 דקות של רכיבה על אפניים סטטיים.

– רמות חלבון הקרבוניל וסממנים נוספים של לחץ חימצוני נבדקו.

בסוף 28 השבועות, כאשר אינטנסיביות האימונים של ה"קוברות" הגיעו לשיאן, שעות המשמרות שלהם גדלו ב-45% ואפקט הלחץ החימצוני המצטבר החל להראות אותותיו, בהשוואה לקבוצת הפלסבו ששיעור הלחץ החימצוני (חלבוני הקרבוניל) נמדד על 0.9 לאחר אימון ועדיין נשאר גבוה מעל הממוצע (0.5) גם 30 שעות לאחר האימון, הקבוצה שצרכה Juice Plus לא הראתה שינוי במדדי הלחץ החימצוני אשר נשארו על הנורמה של 0.3 כפי שהיה לפני תחילת 28 שבועות האימונים האינטנסיביים.

רופאים, מומחים, ספורטאים ואתלטים מבינים שג'וס פלוס הינו התוסף היחיד שיכול לספק הגנה בפני המתח החימצוני שנמצאים בו בזמן ולאחר פעילות גופנית אינטנסיבית. מחקר קליני זה הוא אחד מתוך 4 מחקרים קליניים שבוצעו על ידי אתלטים וספורטאים ברמה עולמית בתחום הכושר הגופני.

דייויד פיליפס, רופא מומחה ברפואה בתחום הספורט ואתלט מסביר כיצד Juice Plus משפיע פיזיולוגית בצורה חיובית ביותר עליו ועל אחרים אשר עוסקים בספורט חובבני ואולימפי.

גם אתם יכולים לשמור על הבריאות, להיות אנרגטיים ולהגיע לתוצאות מיטביות בכושר הגופני.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.