מה כדאי להוסיף לתוך השייק שלכם? אולי מאקה?

נכתב על ידי Orit Mizrahi

המאקה היא צמח מרפא הנחשבת גם כמזון על השייכת למשפחת המצליבים. מה שמדהים במאקה זה שהיא מאגדת בתוכה המון רכיבים חיוניים ופעילויות מגוונות שבמציאות בה אנו חיים זה יכול להיות תוספת מבורכת מאוד.

המאקה בעלת פעילות אדפטוגנית אשר עוזרת במצבים של לחצים ע"י השפעה על בלוטת האדרנל שממנה מופרשים הורמוני הלחץ ותורמת לאיזון של פעולת הבלוטה ולתמיכה בה ובאופן הזה לגוף קל יותר להסתגל לשינויים. היא מצויינת לכל מי שמרגיש עייפות על בסיס קבוע ולכל מי שסובל מחוסר חשק מיני ובעיות פריון.

המאקה מכילה חומצות שומן מסוג אומגה 6 ו-3, ויטמינים ומינרלים ביניהם יוד החשוב לפעילות תקינה של בלוטת התריס, סלניום, ויטמין C ו-E  ששומרים על מערכת חסון חזקה ונלחמים ברדיקלים חופשיים המעודדים מחלות וזקנה מואצת, סידן, מגנזיום וויטמין K  החשובים לבריאות העצמות, ברזל וויטמיני B בניהם גם 12B החשובים שלמירה רמות האנרגיה ועוזרים למנוע מצבים של  עייפות כרונית ועוד מינרלים וויטמינים נוספים.

מתי בעיקר כדאי להוסיף את המאקה לשייקים שלכם?

אם יש לכם נטייה לאנמיה, לעייפות וחולשה, לנשים וגברים שסובלים מחוסר חשק מיני או חווים קושי בתפקוד מיני, אם לחצים זה משהו שקיים אצלכם ביום יום רצוי מאוד שתוסיפו את המאקה ובנות שסובלות מבעיות שונות לפני מחזור או נשים עם תסמינים גיל המעבר, המאקה יכולה להקל עליכן.

מתי לא כדאי להשתמש במאקה?

לרוב אין בעיה להשתמש בה והיא נחשבת בטוחה לחלוטין אך מכיוון שאין מספיק מידע מחקרי על בטיחות בזמן הריון, ההמלצה היא להימנע ממנה בזמן הזה.

ליצירת קשר עם אורית דרך פייסבוק, לחץ כאן.

ליצירת קשר עם אורית דרך אתר האישי שלה, לחץ כאן.

מחבר המאמר
נטורופתית ומאמנת להגשמה אישית. בעלת קו מוצרי קוסמטיקה טבעית וטבעונית שפתחה בעצמה. המטרה שלה היא לעזור לאנשים להגשים את עצמם מבחינה בריאותית ונפשית תוך יצירת סגנון חיים שתומך במטרות אליהם הם רוצים להגיע.