מולטי ויטמין נגד תזונה מאוכל מלא עם ג'וס פלוס

mm
נכתב על ידי דוד מור

 מולטי ויטמין – לא בביתנו!

מטרת המאמר הינה על מנת להראות את ההבדלים המהותיים בין תזונה מאוכל מלא ובין שימוש בתוספי תזונה כגון מולטי ויטמין. עלינו להבין נקודה חשובה מאד – לא ניתן להשוות את Juice Plus למולטי ויטמין מעובד, מהונדס וסינטטי.

רוב האוכלוסיה שואלת את השאלה:
"מה כמות ויטמין C שיש בכדור הזה?"

כעת, השאלה שאמורה להישאל הינה:
"האם החומרים המזינים הנמצאים בתוסף נספגים לנו בגוף, וכיצד החומרים המזינים הללו משפיעים עלינו לאחר שהם נספגים?"

עלינו להבין כי חומרים מבודדים, כגון ויטמין C או ויטמין E או כל ויטמין אחר אשר הוצא בעזרת פעולות כימיות או מכניות ממקורו הטבעי, אינו מסוגל להשפיע בצורה דומה בהשוואה לצריכת אותו הויטמין במכלול הטבעי שלו (פירות וירקות). המקור הטוב, המהיר, הבטוח והטבעי ביותר לקבל את אותם הויטמינים, המינרלים ושאר החומרים המזינים שאנחנו צריכים לתפקוד יעיל של המערכות הפנימיות שלנו הינו מהטבע! לכן שום תוסף בעל אחוז כזה או אחר של ויטמין מבודד מצורתו הטבעית לא ישלים את הפער הנוצר מהמחסור בגוף שלנו. למידע נוסף בנושא…

לדוגמה: במולטי ויטמין טוב, ישנם כ 25, אולי אפילו 30 חומרים פעילים (נכון שהם ברמות ריכוז הרבה יותר גבוהות מאשר בפירות וירקות, אך האם אנחנו באמת צריכים רמות ריכוז כאלה?). לעומת זאת, רק בתפוח, יש כ 10,000 חומרים פעילים הכוללים את שלל הויטמינים והמינרלים המוכרים לנו.

שמינית (1/8) מהחומרים הפעילים הנמצאים בתפוח

חומרים פעילים בתפוח

כאשר מה שאנחנו באמת צריכים לעשות – לצרוך את אותם פירות וירקות בצורתם הטבעית. כעת ידועה הבעיה שרוב האוכלוסיה מתקשה להגיע לכמות של 7-13 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים (לפי המלצות משרדי הבריאות בארץ ובעולם). במקרים כאלה, רוב האנשים ייפנו למולטי ויטמין.. מדוע זו טעות? מכמה סיבות:

–          מולטי ויטמין הינו חומר מבודד (אינו מספק את המכלול שהגוף שלנו זקוק לו. לדוגמה: היום יש לנו מחסור בויטמין C, אז ניקח מולטי ויטמין. אך מה יקרה מחר כשיהיה לנו מחסור בויטמין E? ניקח עוד מולטי ויטמין.. וכן הלאה וכן הלאה. נוכל לפתור את הבעיה הזו פשוט בעזרת תזונה מודעת ובריאה).

–          כדי להכין תוספים עם ריכוז גבוה של ויטמין מסוים, יש להשתמש בתהליכים שעלולים להוריד מיעילותו של הויטמין ואפילו לגרום לכך שהויטמין יהיה חסר תועלת.

–          סינרגטיות – הטבע עובד בסינרגיה. הגוף שלנו יכול לעכל 10 תפוחים, אך האם הוא יוכל לעכל 10 כדורים עם ריכוז גבוה של ויטמין E? כנראה שלא. הרי שאף פעם לא שמענו על הרעלת תפוח.

ישנם סיבות רבות נוספות, כאשר גם רופאים ברחבי העולם מתלבטים האם בכלל מולטי ויטמין מסייע או רק מזיק. ישנם מקרים שמולטי ויטמין יכול להועיל, אך הוא לעולם לא יוכל להשוות את התועלת של צריכת מזון טבעי ומלא.

האם באמת ניתן להשוות מולטי ויטמין לג'וס פלוס? כנראה שלא, זאת משום שלא ניתן להשוות חומר מבודד למזון מלא. Juice Plus מורכב מ 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער אשר נקטפים בשיא בשלותם ובצורתם הטבעית מיובשים מנוזלים ומסוכרים על מנת להגיע לתוצר המכיל את מלוא הערכים התזונתיים הנמצאים באותם פירות וירקות ללא פגיעה בהם במהלך התהליך.

ג\'וס פלוס

כיצד ג'וס פלוס הבינה את הצורך שלנו לגשר בין מה שאנחנו אוכלים לבין מה שאנחנו צריכים לאכול:

–          אנחנו לא אוכלים מספיק פירות וירקות (שאלו את עצמכם, מתי לאחרונה אכלתם לפחות 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים ביום).

–          אנחנו לא תמיד נוכל לצרוך פירות וירקות מסוימים בשל החלפת העונות (אלא אם כן הם נקטפים כשהם בוסר, מוכנים לחדרי קירור ובשעת הצורך, עוברים תהליכים כימיים המזיקים לערכים התזונתיים ומגיעים אלינו אחרי מספר שלבים המורידים את יעילותם).

–          אנחנו יודעים שג'וס פלוס נספג בגוף – זמין ביולוגית (על ידי יותר מ 25 מחקרים קליניים, שבוצעו באוניברסיטאות המובילות בעולם, על ידי הרופאים המוכרים בעולם, אשר תוצאותיהם התפרסמו בירחונים הקשורים לתזונה המיטביים בעולם). האם המולטי ויטמין שנמצא על המדף נספג בגוף? ואם כן, האם ישנם הוכחות שהמוצר אינו פוגע ואף עוזר?

–          פירות וירקות הינם המצרך הבסיסי והחשוב ביותר לתזונה ולבריאות היום יומית שלנו.

–          לבינתיים, ידי האדם לא מצליחות לחקות את הטבע. וגם אם כן, הכי טוב שייצא זה תפוח. לכן עלינו לקבל את החומרים המזינים מהטבע, ו Juice Plus מספקת לנו את זה.

ג'וס פלוס מגשרת את הפער בין מה שאנחנו אוכלים, ובין מה שאנחנו צריכים לאכול. היא עושה זאת בעזרת פירות וירקות טבעיים, הנקטפים בשיא בשלותם (משום שבמצב זה, נמצאים רוב הערכים התזונתיים). רופאים, מומחים, תזונאים ואנשי מקצוע אחרים ברחבי העולם ממליצים על Juice Plus כבר 20 שנה וכעת, גם בישראל רופאים ומומחים רבים ברפואה הקונבנציאונלית וברואה האלטרנטיבית נחספים להשפעותיה החיוביות של ג'וס פלוס.

התחילו לשלב תזונה מאוכל מלא בעזרת Juice Plus

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.