מזון מהיר, אבל בריא?

mm
נכתב על ידי דוד מור

מזון מהיר – פשוטו כמשמעו.. מזון שהוא מהיר. לרוב מזון זה מוכן זמן קצר לאחר הזמנתו בזכות אפיק הכנתו, אם בטיגון או חימום לאחר השימור. כשאתם שומעים מזון מהיר, או במלים אחרות fastfood, מהי האסוציאציה הראשונה שעולה לכם לראש? "זה לא בריא", המבורגר" וכדומה נכון? מזון שאיכותו נמוכה וניתן 'לחטוף' אותו ביום לחוץ.

מהם הסיבות המרכזיות בגללן אנו מרבים באכילת מזון מהיר:

– זמן. כן, כן, מזון מהיר זה נוח, מהיר וזמין. ביום עמוס ולחוץ, לא תמיד נמצא זמן לחתוך את הסלט, לשתוף טוב טוב את הירקות ולטבל את הטחינה. לכן באמת רוב האוכלוסייה (בעולם) מוצאת פתרון נוח ופשוט במזון המהיר.

– פרסומות. למי מכם שצופה בטלוויזיה, באינטרנט, בסמרטפון או בכל מכשיר סוציאלי אחר כנראה נחשף לא פעם לפרסומות עם תמונות שגורמות לך לרייר על הצג. אז מה חשבתם שיקרה לדיאטה אחרי שתיכנסו לחנות שמוכרת את התמונה בפרסומת..

– זמינות ונגישות. אם שמתם לב, או כנראה שכבר התרגלתם, יש מלא חנויות, קיוסקים, דוכנים, מרכזים ואפילו קומות שלמות בקניונים של מזון מהיר! מאיפה הם הגיעו את שואלים? לזה אין לי תשובה. אך כאשר יש מגוון כה רחב שתמיד זמין בקלות, אי אפשר להתפלא מכך שהחנויות מלאות.. באנשים.

– התרועעות חברית. "תביא לי שלושה מגשי פיצה משפחתית"! מזון מהיר הנו לפעמים דרך נוחה לאכול ללא מאמץ והתעסקות ובו זמנית לבלות עם החברים והמשפחה.

מדוע כדאי להפחית באכילת מזון מהיר:

– השמנה. אורח חיים בריא ומאוזן יכול למנוע תופעות לוואי ומחלות רבות. ריבוי אכילת מזון מהיר הכולל מזון מעובד, עתיר בשומנים (רוויים בעיקר) ובסוכרים יכול להשפיע דרסטית על הבריאות הכללית שלנו. לא פעם שמעתם על מגיפת ההשמנה בקרב ילדים, כאשר 1 מכל 4 ילדים בישראל בעודף משקל. אבל לא רק ילדים.. הממוצע העולמי בקרב מבוגרים בעלי עודף משקל הינו 40%, בישראל כ-62% נמצאים במצב של משקל עודף. מהי הסיבה המרכזית לכך..?  כנראה שלא גנים, אלא תזונה!

– כלכלית. נכון, פלאפל ב-10 שקל זה דיי זול ואף מזמין מאוד (במיוחד בגלל הריח), אך באותו סכום כסף ניתן לרכוש מצרכים בסיסיים שלא רק שיסייעו לבריאות שלנו, אלא באמת יספקו לגוף את הערכים התזונתיים לו הוא זקוק, וכך לא נצטרך לספק את התשוקה למזון מהיר כל שעתיים.

– בעיות רפואיות רבות. השמנה היא רק מרכיב קטן מהשפעות האוכל המהיר שאנו אוהבים כל כך. עודף שומן במזון, כמויות סוכר בלתי רגילות, מלח ועוד מגוון רחב של מרכיבים שצריכתם בכמות כה רבה, מזיקה מאוד לגוף שלנו.

– מרכיבי המזון ועיבודו. איכות המזון המהיר תמיד הייתה בסימן שאלה. חימום המזון שוב ושוב וטיגונו משנים את המבנה המולקולרי של המזון. רוב המזונות המהירים מכילים מזון מעובד ומתועש, שלרוב אנחנו אפילו לא יודעים מה יש בו, האם הוא עבר בדיקות תקינות ואיכות והאם בכלל כדאי לנו לאכול אותו.

כיצד נוכל להתגבר על הדחף להמבורגר השכונתי:

מודעות. מודעות הינה מרכיב עיקרי בהתמודדות שלנו עם הרצון לאכול, ומהר. מזון מהיר יכול להזיק מאוד, להשפיע בצורות שונות על אנשים שונים ולגרום לנזקים שאולי מיד לאחר הארוחה לא נרגיש, אך הגוף בסופו של דבר ייכנע ויאמר 'זהו, עד כאן'. אנו צריכים להעלות את המודעות בקרב ילדים ומבוגרים לגבי החשיבות של תזונה נכונה ומאוזנת והשפעותיה על הגוף.

לאכול לפני שיוצאים מהבית. במיוחד לאלה מכם שנמצאים רבות ליד מזנונות מהירים שמציעים לכם אוכל! אכלו לפני היציאה מהבית ובכך תפחיתו את הרצון שלכם לאכול שוב!

היו מוכנים לקרב. יודעים שתהיו רעבים? הכינו לכם נשנוש קטן, קחו חטיף בריאות, הכינו סלט מראש והחליטו לא לאכול שום דבר אחר, לפני שתסיימו את מה שלקחתם אתכם מהבית (המטרה היא לקחת בדיוק כמה שצריך כדי לספק לאזן את הגוף ולאכול בצורה נכונה).

לסיכום- אפשר לאכול מזון מהיר, אך במידה. לדוגמה, אחת לשבוע לאכול את המזון האהוב עליכם שנחשב כמזון מהיר. אך בו זמנית ללמוד ולהכיר תרכובות ומזונות חדשים שמחפים ומחליפים את הטעם המתוק או הטעם החזק שאנו משתוקקים לו. תזונה זה אורך חיים ולא תכנית מדוקדקת שמחייבת לאכול פירות וירקות כל היום, בלי להסתכל על שום דבר אחר.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.