5 מנות של פירות וירקות בצבעים שונים – ביום!

mm
נכתב על ידי דוד מור

אכילת פירות וירקות הינה הכרחית לשמירה על אורח חיים בריא

אז, האם אכלת היום 5 מנות של פירות וירקות, בחמישה צבעים שונים?

לפי התגובה שלכם, זו לא הפעם הראשונה שאתם שומעים על ההמלצה הזו. כנראה שכבר זמן רב האמא, הדוד, האח או החמה אומרים לכם לאכול כל יום 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים. לרוב, כנראה שהנהנתם בחיוב והמשכתם בשיקולכם על האם להשביע את הבטן עם פיצה או שווארמה וכדומה.

השאלה הראשונה שעולה לנו – מדוע בכלל ממליצים על אכילת כמות כזו של פירות וירקות ביום? התשובה הנה פשוטה מאד: "אתה מה שאתה אוכל". כיום ידוע שכ 60%-70% מהמחלות נגרמות כתוצאה מתזונה לקויה.. כן, תזונה לקויה! אז פעם הבאה שאדם שואל אתכם: "האם תזונה זה כל כך חשוב?" תדעו לענות שכן!

השאלה השנייה שעולה לנו – מי ממליץ על כך?
– משרד הבריאות הישראלי (ממליץ על 4 מנות של ירקות ועוד 2-3 מנות של פירות, בצבעים שונים)
– משרד הבריאות הבריטי
– ארגון הבריאות העולמי (WHO)
– קרן לחקר הסרטן העולמי (WCRF)
– ארגון הבריאות האמריקני (AMA – ממליץ על בין 7-13 מנות ביום)
– המוסד הלאומי לסרטן (NCI)

מוסדות אלו ועוד מוסדות מוכרים ברחבי העולם, ממליצים על שילוב פרות וירקות בתזונה היומ יומית שלנו.

השאלה השלישית שעולה לנו – מדוע 95% מהאוכלוסיה אינה מצליחה לצרוך כמות כזו גדולה של פירות וירקות?

זמן ומאמץ: (רק כדי להמחיש, למשפחה בת 5 נפשות נזדקק לכ – 180 ק"ג של פירות וירקות בחודש) למי יש זמן ללכת לסופר, לשוק או לקיוסק כל יום כדי להביא כמות כזו של פירות וירקות, ולאחר מכן גם להתעסק, לשטוף, לנקות, לחתוך וכו'. אז מה הפתרון? לקנות בכמויות! אך מה הבעיה..

קטיפה מוקדמת: גם אם נקנה כמות נכבדת של פירות וירקות, לרוב הם יירקבו ויעלו עובש. מדוע זה קורה? משום שלרוב, הפירות והירקות נקטפים כשהם בוסר (אינם בשלים במלואם), מוכנסים לחדרי קירור וכאשר יש בהם צורך, מעבירים אותם תהליכי הבחלה ושמים אותם בחנויות המשווקות.

טעם ומבחר: בחיים המודרנים, התרגלנו לטעמים כל כך חזקים כמו ממתיקים מלאכותיים וכו' אשר משבשים לנו את חוש הטעם. כנראה שלא יהיה הרבה טעם למלפפון אחרי כוס קולה המלאה בסוכר..

רצון: יש גם כאלה, שפשוט לא אוהבים ולא רוצים לאכול כל היום פירות וירקות.

מודעות: חוסר מודעות לחשיבות של אכילת אותם פירות וירקות.

מחירי פירות וירקות: עד שכבר רוצים לאכול נכון, נתקלים בבעיית המחיר! במיוחד אם אתם מעדיפים להימנע מאכילת הפירות והירקות המזוהמים, ופונים לאורגני (שבמצב כזה, תצטרכו לשלם פי כמה וכמה יותר על אותם פירות וירקות). מחירי פירות וירקות מקשים במיוחד על הגיוון, זאת משום שלעיתים נתקשה לצרוך פירות וירקות ממגוון סוגים שונים.

לכן, השאלה הבאה שלנו תהיה – האם ג'וס פלוס יכולה לענות על הצרכים שלנו, כך שנצליח לשמור על הבסיס התזונתי – אכילת 5 מנות של פירות וירקות, בחמישה צבעים שונים, ביום!

הרעיון של ג'וס פלוס הנו פשוט ביותר, שכבר לפני 20 שנה הבינו את הפוטנציאל הטמון בו. 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער, אשר נקטפו בשיא בשלותם, ומהם הוציאו את המים והסוכר. פשוט אך בו זמנית גאוני.

כל העקרון של ג'וס פלוס הנו לגשר בין מה שאנחנו אוכלים, ומה שאנחנו באמת צריכים לאכול. בצריכה היומית (של הפירות, הירקות ופירות היער) נקבל ערך תזונתי ששווה לכ 1.5 קילו!

ג'וס פלוס, פירות וירקות

מתי לאחרונה קנינו 1.5 קילו של פירות, ירקות ופירות יער, בצבעים ומסוגים שונים, ואכלנו ביום? זו הסיבה שבעזרת Juice Plus אנחנו יכולים סוף סוף לצרוך את הבסיס התזונתי לו אנחנו באמת זקוקים! ובנוסף לכך, נוכל לקדם את בריאותם של הילדים (או החיילים/סטודנטים) אשר ישתתפו בתצפית הילדים של ג'וס פלוס.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.