כיצד לשלב אורח חיים בריא ותזונה נכונה כדי להימנע ממצב של עודף משקל

mm
נכתב על ידי דוד מור

 כולנו רוצים בטן שטוחה עם קוביות (לא קוביות שוקולד), גוף חטוב שנוכל להשוויץ בו בים והכי חשוב – עתיד בריא לנו וליקרים לנו. הנתונים בארץ מדאיגים מאד בכל הנושא של עודף המשקל – כ 62% מהישראלים הם בעלי עודף משקל, כאשר הממוצע העולמי עומד על כ 40% מכלל האוכלוסיה הנמצאים במצב של עודף משקל (נתונים בתוך דו"ח של ארגון הבריאות העולמי). כיצד זה ייתכן שאנחנו כל כך מודעים לעניין החשיבות בתזונה נכונה ופעילות גופנית אך בו זמנית מזניחים את המצב הבריאותי שלנו? רוב האנשים שנמצאים במצב של עודף משקל אינם מודעים לסיכונים העלולים להיווצר מכך, וגם אם כן, אינם יודעים כיצד לפנות לבעיה ולפתור אותה.

ישנן כמה בעיות בעניין עודף המשקל:

עודף משקל – איך בכלל הגעתי למצב הזה?               

"זה בגנים שלי".. אז זהו, שלא! הגנים היחידים שמשפיעים זה גן הטלויזיה, גן המחשב, גן ההמבורגר השכונתי וכו'. עודף משקל אינו קשור כלל לגנים, ויכול להיות מושפע בקלות על ידי גורמים חיצוניים (כגון פעילות ספורטיבית, תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא). נכון, אנחנו מושפעים מקצב חילוף חומרים, תיאבון שונה ומימדי גוף שונים, אך אנחנו היחידים שיכולים להשפיע על מה שנכנס לנו לפה.

שלושה טיפים שאפשר ליישם כבר ממחר, לשמירה על אורח חיים בריא והימנעות מעודף משקל:

1)      בין 5-6 ארוחות מסודרות ביום. לא, לא 5 חתיכות פיצה, אלא 5 ארוחות הכוללות פירות וירקות, דגנים מלאים וקצת חלבונים מהחי. למה כל כך הרבה? כדי להרגיל את הגוף שלנו להיות פעיל ולהגביר את קצב חילוף החומרים.

2)      להמנע ממאכלים מעובדים. רוצים לרדת במשקל? צריך להתחיל לאכול מזון אמיתי, ולא מעובד. ככל שהמזון טבעי יותר, כך נפיק ממנו יותר ערכים תזונתיים ונרצה פחות ופחות לענג את הבטן שלנו.

3)      שלבו פעילות ספורטיבית במהלך השבוע. לא אמרנו להפוך למייקל פלפס, אלא פשוט לשלב 30 דקות של פעילות ספורטיבית כגון – שחייה, ריצה, חדר כושר, אופניים או אפילו עלייה במדרגות של הבניין.

הטעות הכי גדולה – נשתמש במדכאי תיאבון!

אם יש טעות שאסור לנו בשום פנים ואופן לעשות, זה שימוש בכל מיני תרופות פלא, תוספים מדהימים שירזו אותנו בין לילה או כל דבר אחר המתיימר להיות נפלא ופשוט. אנחנו צריכים לזכור שירידה במשקל, אפילו אם זה קצת, קשורה ישירות לאורח החיים שאנחנו חיים. בין אם זה בתזונה, במנוחה (מספר שעות שינה) ובפעילות ספורטיבית ואקטיביות.

אם כבר יצא לכם להתנסות בכל תרופות הפלא למיניהם, כנראה שהבנתם שאין שם שום בסיס מדעי שמוכיח שהדבר באמת יעזור לכם, או לפחות לא יזיק לכם. לפני שנשתמש בכל תוסף חיצוני, עלינו לבדוק:

1)      ממה הוא מורכב – האם זה חומר מבודד, מולטי ויטמין או חומר סינטטי, שאלה כנראה לא עוזרים בכלל ולפעמים גם מזיקים. האם הוא מורכב מחומר טבעי או שמן מן הצומח – שאלה כבר יותר יעילים משום שהם מגיעים מן הטבע ישירות לגוף שלנו, ללא פעולות כימיות.

2)      האם יש מדע מאחורי המוצר או התוסף. גם כאן זה מתחלק ל שניים:

–          האם יש הוכחות שהמוצר נספג בגוף.

–          האם יש הוכחות שלאחר שהמוצר נספג בגוף, הוא עושה לנו טוב.

3)      האם יש רופאים ומומחים בתחום הבריאות שממליצים על צריכת התוסף או המוצר. שימו לב, לא לכל הרופאים יש תואר בתזונה, לכן יש לעשות חקר מקיף ולהשוות דעות שונות של מומחים.

4)      האם המוצר מסייע לנו בתהליך הורדת עודף המשקל.

5)      האם יש אחרים שהתנסו גם כן ותוצאותיהם חיוביות.

הבסיס שצריך לדעת כדי לרדת במשקל:

מערך קלורי חיובי – אם נכניס יותר קלוריות לגוף ביום מאשר הקלוריות שנוציא – נעלה במשקל. שימו לב, אין שום צורך להוריד בכמות הארוחות ביום! להפך, עלינו לאכול בין 5-6 ארוחות ביום, כאשר הארוחות בנויות בצורה שתזין את הגוף ותספק לו את המכלול שהוא צריך. אם אתם חושבים שתרדו במשקל עם ארוחה אחת ביום, אז אתם טועים ואף פוגעים בעצמכם. נכון, בהתחלה תרדו במשקל, אך עם הזמן הגוף ייכנס למגננה (הגוף מתחיל לאגור כמה שיותר ולא לבזבז אנרגיה על דברים שוליים. המצב יגרום לעייפות, תשישות וכו') ויאמר "מספיק" עם המשחקים. מכאן, הדרך היחידה היא רק למעלה.

מערך קלורי מאוזן – אם נכניס את אותה כמות הקלוריות לגוף כפי שאנחנו מוציאים, נישאר באותו משקל. זה לא מדע אטומי, העניין הוא פשוט מאד – אם אנחנו רוצים להפסיק לעלות במשקל, עלינו פשוט לאכול את כמות הקלוריות ששווה לכמות שאנחנו מבזבזים ביום.

מערך קלורי שלילי – אם נספק לגוף פחות קלוריות מאשר שנבזבז, נהיה במערך שלילי ונרד במשקל! 2 צעדים להתממשות החלום שלנו – הורדת המשקל העודף:

1)      שינוי הרגלים – ממאכלים עתירי שומן, מלאי סוכרים ומפוצצי פחמימות, למזון טבעי יותר. משרדי הבריאות ממליצים על אכילת לפחות 5 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים. יש סיבה מדוע הם ממליצים על כך – משום שבין 60%-70% מהמחלות המודרניות נגרמות כתוצאה מתזונה לקויה! אז כפי שאנחנו רואים, הכל בידיים שלנו!

2)      שינוי תפיסתי – מ"אני בן אדם שמן בגלל הגנים, ההורים, הילדים, המחשב וכו" ל"אני היחיד שאחראי למצב הגופני שלי, בין אם אני שמן או רזה." להשתמש ביומן אכילה ופעילות ספורטיבית יכול לעזור לנו מאד בתהליך השלת המשקל. כך נוכל לשים לב למה שאנחנו מכניסים לפה, כמה, מתי ולמה. נוכל לעקוב אחרי ההתקדמות ולהבין שאנחנו לא באמת מושפעים מהגנים, אלא מההרגלים.

כיצד Juice Plus עוזרת לנו להתמודד עם עודף משקל

הדבר הראשון שעלינו לשנות בתהליך הורדת המשקל הינו שינוי התזונה ואורח החיים שלנו. הכל מתחיל מהצלחת! עלינו לשלב לתזונה היום יומית שלנו פירות וירקות, שכן הם מלאים בויטמינים, מינרלים, אנטי אוקסידנטים וחומרים פעילים אחרים המסייעים למערכת העיכול לתפקד טוב יותר.

ההמלצות של משרד הבריאות בישראל עומדות על אכילת בין 3-4 מנות של ירקות ובין 2-3 מנות של פירות ביום, בצבעים שונים. כעת, שאלו את עצמכם – מתי לאחרונה אכלתם 7 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים?

ישנן סיבות רבות מדוע קשה לצרוך כמות כזו של פירות וירקות ביום, כאשר המרכזיות הן:

–          זמן התעסקות בקנייה ובהכנה.

–          מבחר ואיכות – ישראל כידוע היא במקום הראשון בריסוס והדברה.

–          רצון ויכולת לספק כמות כה רבה של פירות וירקות (ממש לא ידידותי לכיס, במיוחד אם שואפים לרכוש מזון אורגני).

כבר 20 שנה ש Juice Plus מודעת לצורך הבסיסי שלנו בשילוב של מזון מלא מהטבע בתזונה היום יומית שלנו

Juice Plus מצליחה לגשר על הפער בין מה שאנחנו אוכלים ובין מה שאנחנו צריכים לאכול – אלה אותן 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים ביום. שלוש הדברים החשובים ביותר שצריך לוודא:

Juice Plus – רכיבים

Juice Plus מורכב מ – 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער אשר נקטפים כאשר הם בשלים במלואם. כבר ב 24 השעות הראשונות לאחר הקטיפה, הפירות והירקות: – נשטפים (כדי לוודא שאין שום זכר של ריסוס והדברה)
– מעורבבים
– עוברים תהליך מיצוי (כולל הקליפה והגרעינים, משום שגם בחלקים אלה נמצאים ערכים תזונתיים)
– עוברים תהליך ייבוש בהקפאה (פטנט רשום מזה 20 שנה של ג\'וס פלוס. מוציאים מהפירות והירקות את המים והסוכר, כך שהתוצר הסופי הינו הערכים התזונתיים, אותם אנטי אוקסידנטים ושאר חומרים פעילים הנחוצים לגוף שלנו)
– עוברים תהליך קפסול (כדי שיהיה לנו נוח לשימוש).

Juice Plus

16 שנים של עדויות קליניות

יותר מ 30 מחקרים קליניים בוצעו על ג'וס פלוס, באוניברסיטאות המוכרות בעולם, על ידי הרופאים המוכרים בעולם. אותם מחקרים קליניים התפרסמו בירחוני הבריאות הנחשבים ביותר, זאת משום שתוצאות הבדיקות הראו כי Juice Plus הינו חיוני לגוף שלנו, ומספק לו את הערכים התזונתיים להם הוא זקוק כל יום מפירות וירקות. רופאים ומומחים ברחבי העולם אומרים שג'וס פלוס הינו הדבר הכי טוב אחרי פירות וירקות.

המחקרים מראים כי המוצר נספג בגוף, ואף השפעותיו חיוביות מאד על המערכת החיסונית, בריאות הלב, בריאות העובר, בריאות ילדים ועוד (למחקרים לחצו כאן).

Juice Plus ועודף משקל

Juice Plus מספקת לנו מגוון רחב של מרכיבים וחומרים פעילים, אשר עוזרים לקצב חילוף החומרים ולתהליכים המתרחשים בעיכול לתפקוד טוב יותר. ישנם מחקרים המציגים את השפעותיה החיוביות של ג'וס פלוס על מבוגרים בעלי עודף משקל ואפילו על ילדים עם עודף משקל.

מחקר קליני שבוצע על ילדים, מציג כיצד שילוב Juice Plus בתזונה היומית משפיע על נתונים שונים הקשורים למצב של עודף משקל (אחוזי שומן, משקל וכו').

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.