סויה – המזון שכולם חוששים לגביו

נכתב על ידי Orit Mizrahi
אורית מזרחי

המחקרים וההמלצות העדכניים ביותר מוכיחים שוב ושוב עד כמה רצוי להכניס את הסויה כחלק מהתזונה שלנו. חוץ מהיותה בעלת חלבון שלם, כלומר מספקת לנו את כל חומצות האמינו החיוניות, היא מכילה גם כמות גדולה של חלבון, שפע של ויטמינים ומינרלים, ביניהם ברזל וסידן וגם סיבים תזונתיים שכל כך חשובים לבריאות מערכת העיכול.

אז למה יש כל כך הרבה רעש סביב הסויה?

כי היא מהווה תחליף מצויין למזונות המגיעים מן החי וככל שהביקוש לסויה ומוצריה עולה כך הביקוש למוצרים מהחי יורד, למישהו זה כבר מתחיל לכאוב בכיס ואני כמובן מדברת על התעשייה מהחיהתעשייה מהחי היא תעשייה בעלת ממון רב ואין לה בעיה לממן מחקרים שיוציאו אותה באור טוב לעומת המוצרים שמאיימים על ההכנסות שלה. לכן, תמיד כשאתם נתקלים בכתבה, תמיד תנסו לבדוק את המקור המחקרי שלה ומי עומד מאחורי המחקר הזה.
יש לא מעט מאמרים שנכתבו על ידי חוקרים עצמאיים, ללא אינטרס כלכלי שמדברים על היתרונות הבריאותיים של הסויה.

הפחד הגדול מסויה מתיחס לאחד מהמרכיבים שלה, הפיטואסטרוגנים, שהם מעין גרסה צמחית להורמון הנשי, אסטרוגן, אבל מה שלא ממש מספרים לכם הוא שהפיטואסטרוגן לא מתנהג באותה צורה כמו ההורמון אסטרוגן, לכן צריכה של מוצרים המכילים פיטואסטרוגנים לעולם לא יתנו השפעה זהה למוצרים שמכילים אסטרוגן ואפילו יעזרו באיזון רמות האסטרוגן בגופנו.

מה שצריך להישמר כיום זה מהאסטרוגן עצמו שמגיע ממוצרים מהחי, בעיקר מהחלב וחומרים דמויי אסטרוגן שפועלים בגוף כמו אסטרוגן כמו למשל חומרי הדברה וביספנול A שנמצא בדרך כלל בתעשיית הפלסטיק. אז מה רצוי לעשות? הטיפ שלי אליכם הוא תמיד לחקור בעצמכם ולא לאפשר לאף גוף חיצוני גדול או קטן לקחת אחריות על הבריאות שלכם. רק אתם אחראים על הבריאות שלכם לכן אני ממליצה לכם לעשות מחקרון קטן בעזרת גוגל על הסויה ועל כל נושא אחר שיש לכם ספק לגביו.

ליצירת קשר עם אורית דרך פייסבוק, לחץ כאן.

ליצירת קשר עם אורית דרך אתר האישי שלה, לחץ כאן.

מחבר המאמר
נטורופתית ומאמנת להגשמה אישית. בעלת קו מוצרי קוסמטיקה טבעית וטבעונית שפתחה בעצמה. המטרה שלה היא לעזור לאנשים להגשים את עצמם מבחינה בריאותית ונפשית תוך יצירת סגנון חיים שתומך במטרות אליהם הם רוצים להגיע.