פירות וירקות – למה חשוב כ"כ לאכול אותם

mm
נכתב על ידי דוד מור

אמא תמיד אמרה לנו לאכול יותר פירות וירקות, ככה שאין ספק בכלל שכולנו יודעים שלאכול פירות וירקות זה בריא וחשוב. איכשהו אבל, עדיין רובינו לא אוכלים מספיק פירות וירקות, וחלקנו אפילו לא אוכלים אותם בכלל.

אני רוצה שנדבר היום על 10 סיבות פשוטות, למה אכילת פירות וירקות זה טוב ובריא, ואולי נצליח לשכנע אפילו את מי שלא נוגע בכלל בפירות וירקות, לנסות איזו עגבניה או בננה.

  1. צבע ומרקם – פירות וירקות מוסיפים צבע ומרקם לצלחת שלנו, והופכים אותה ליותר מעניינת ומושכת.
  2. נוחות – פירות וירקות טובים לתזונה שלנו בכל צורה שבה הם מגיעים, בין עם הם טריים, קפואים, מיובשים, סחוטים ואפילו משומרים, ככה שכל אחד מאיתנו יכול לבחור לעצמו את הדרך שבה הוא הכי מעדיף לצרוך את המנה היומית שלו.
  3. סיבים – פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים, העוזרים לתחושת השובע ולאיכול.
  4. קלוריות – פירות וירקות דלים בקלוריות באופן טבעי.
  5. מחלות – אכילה מרובה של פירות וירקות יכולה לעזור להפחתת הסיכון לחלות במחלות רבות, ביניהן מחלות לב, לחץ דם גבוה, וסוגים מסויימים של סרטן.
  6. ויטמינים ומינרלים – פירות וירקות עשירים בויטמינים ומינרלים, הגורמים לגוף להרגיש בריא ומלא אנרגיה.
  7. גיוון – כמות הפירות והירקות בעולם גדולה מאוד, כך שתמיד יש מקום לגיוון מעניין.
  8. חטיף טבעי – פירות וירקות אפשר לאכול ללא כל הכנה מוקדמת, וללא כל טירחה, ככה שאנחנו יכולים להתייחס אליהם כאל חטיף, כל פעם שבא לנו לנשנש משהו בין ארוחות.
  9. כיף לאכול – חלק רכים וחלק קראנצ'ים, חלק צריך לקלף וחלק לא, וחלק אפשר אפילו לגדל בקלות במרפסת.
  10. טעים! – פירות וירקות הם פשוט מאוד טעימים.

לסיכום, פירות וירקות הם בריאים, טעימים ויפים, אז למה אתם בכלל מחכים?

אם אהבתם את המאמרים שלנו, אתם מוזמנים להשאיר לנו את המייל שלכם, ותקבלו עדכון כשיצאו מאמרים חדשים. בנוסף, תקבלו גם מתנה מגניבה מאיתנו.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.