הצטנן המסכן וקיבל נזלת

mm
נכתב על ידי דוד מור

תמיד רוצים לדעת מה מותר ומה אסור לאכול כשמצטננים או חולים בשפעת, אז זה בדיוק מה שתקראו היום- העשה ואל תעשה כשאתה חולה. אגב, גם אם אתם סתם מרגישים חולשה או מרבים בהתעטשויות הרשימה תעזור לכם למנוע התדרדרות במצבכם.

  • תקלו על עצמכם- הגוף נמצא במצב של ניקוי רעלים ועבודה ממש קשה. כל המערכות עובדות כדי להיפתר מהגורם הזר. לכן חשוב לא לאכול אוכל כבד. עדיף לאכול מנות קטנות הרבה פעמים ביום כדי שהגוף לא יאלץ להתמקד את תשומת הלב שלו בעיכול המזון אלא במלחמה שהוא מנהל.
  • תיפרדו ממזונות שגורמים לגוף לייצר עוד ליחה- לקטגוריה הזו נכנסים מוצרי החלב והסוכר. שימו לב שיש כאן סייג אחד, הרי יש תרופות סבתא נגד שיעול שמבוססות על חלב. מה שחשוב להבין הוא שצריכת מוצר חלב צריכה לבוא עם פעולת ניקוי כלשהי מיד אחריה כדי להוציא את כל הליחה הזו החוצה.
  • תגידו שלום לקפה של הבוקר- הקפאין הוא האויב שלנו בעת מחלה מפני שהוא מדלל את מאגרי האבץ בגוף. אבץ הוא מינרל מאד חשוב התומך במערכת החיסונית. הוא אף מעכב שכפול של הוירוס שאחראי לרוב ההצטננויות.  כדי לתגבר את מאגרי האבץ מומלץ לאכול דלעת.
  • וויטמין C וביופלבונואידים- שניהם ממריצים את ייצור תאי הדם הלבנים, הם אלה הנלחמים במחלה. האדם הוא אחד היונקים היחידים בטבע שלא יכול לייצר בעצמו ויטמין C , דבר שבעצם הופך אותו לתלויי במזון מן החי והצומח המכיל אותו. ויטמין C תוכלו למצוא תפוזים,אננס,סלק, מלון, ליצ'י, חמוציות, מנגו ועוד רבים אחרים. הביופלבונואידים עובדים סינרגטית עם ויטמין C וכך הם מעצימים זה את זה. למרות שזה בכלל לא ויטמין, נוהגים לכנותו ויטמין P.
  • כורכום, בנדיבות- מחקרים רבים הראו כי הכורכום מחזק את המערכת החיסונית ומנקה את הכבד. באופן כללי מומלץ לצרוך כורכום עם על ארוחה. כורכום שום ובצל הם תוספות מבורכות לתפריט שלכם למניעת מחלות ולהתמודדות איתן.
  • נוזלים- חשוב מאד לשתות המון נוזלים כשחולים. שתי כוסות בשעה יעזרו לגוף שלכן לתפקד. כמובן עדיף לא לשתות משקאות ממותקים ומשקאות קרים. הגוף מעכל הרבה יותר מהר נוזלים בטמפרטורה פושרת שכן הוא לא משקיע אנרגיה בחימומו כשהוא מגיע לקיבה וכאמור, אנחנו לא רוצים לגנוב לגוף משאבים שהוא יכול להשקיע בהבראה.

לסיכום,

כמו שתמיד אומרים, מניעה היא עניין של אינטליגנציה ולכן חשוב לנהל אורח חיים בריא שיגרום לגוף שלכם להתמודד עם המחלות עוד לפני שהן התבייתו בגופכם. פעילות גופנית ואכילה של פירות וירקות בכמות מינימלית של 7 מנות ביום יעזרו לגוף שלכם לעבור כל עונה בלי לבזבז אפילו יום אחד במיטה.

לבריאות!

לקבלת עדכונים על מאמרים נוספים, קבלת ספר מתכונים ועוד השאירו לנו את המייל שלכם.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.