מדוע כדאי לרוץ בקבוצת ריצה?

נכתב על ידי Sharon Yogev

מדוע כדאי לרוץ בקבוצת ריצה

השתתפות בקבוצת ריצה

שמי שרון יוגב ואני מאמנת ריצה והרזיה. יש ברשותי כיום 8 קבוצות ריצה.

אני מאמנת מספר שנים הן בקבוצת ריצה והן עם לקוחותיי הפרטיים ב"אחד על אחד".

כשאני בודקת את הביצועים, התוצאות, ההתקדמות ואפילו את "מדד הכיף" באופן מאוד מפתיע יש יתרון להשתתפות בקבוצת ריצה לעומת אימונים אישים.

תוצאות: כששאלתי את עצמי "למה", למה יש פער, אומנם לא גדול אבל בהחלט פער מניתוח של המציאות יש משהו בקבוצה שמוציא ממך יותר. כשיוצאת חבורה לדרך יצר התחרותיות שלנו עולה. להבדיל:  כשאני יוצא לדרך עם מאמן אני מתחרה רק עם עצמי….

אנחנו יצורים תחרותיים שמשווים ומביטים הצידה לטוב ולרע. כשמדובר באימון ספורטיבי שנעשה בבקרה כמובן ע"י המאמן כדי למנוע טעויות אני רואה ביצר התחרותי יתרון. אני תמיד אומרת שבאימון מטרתי להוציא מהמאומנים שלי: הן הפרטיים והן אלה שבקבוצת הריצה יותר, יותר ממה שהם יוציאו מעצמם לבד…

קשרים חברתיים: באימון האישי נוצרים קשרים, אתה כמאמן מבלה שעה או שעתיים בשבוע באופן אישי עם המאומן שלך והנטייה להיות אמפטי יותר גדלה.

היתרון הגדול ביותר בעיני באימון קבוצתי הוא להתאמן עם אנשים כמוך. תחשבו כמה זה כיף לבוא למקום בו כולם אוהבים את אותו הדבר. כולם אוהבים לרוץ….המכנה המשותף כבר גדל, יש נושאי שיחה משותפים, תוכלו למצוא לכם שותפים לאימונים, בני זוג….תוכלו לצאת למרוצים יחד. כל כמה חודשים אני מוקסמת מחדש עם כל קבוצת ריצה שאני פותחת מהמהירות בה נוצרים קשרים חברתיים. מגיעים 20-30  אנשים שלא מכירים זה את זה ותוך חודש נוצרת "חבורה". פתאום מתחילים חלק להגיע ביחד, להתאמן יחד, לצאת אחד עם השני…..

יש לי זוג חברים טובים שהכירו בקבוצת ריצה והיום הם נשואים באושר …

התמודדות עם קשיים: כולנו יודעים שלא תמיד קל וכיף לרוץ. יש ימים בהם גם הגוף פחות ויטאלי, יש ימים שאין חשק, יש ימים בהם קר, יש ימים בהם חם…..כשאתה יודע שאתה מחויב על יום ושעה ושיש אנשים שמחכים לך אתה שם בצד את כל הקשיים ומגיע. ומניסיון, "הייאוש נעשה ותר נוח": הרבה יותר קל לגייס מוטיבציה במקום בו כולם חווים לפעמים את אותן תחושות. אתה גם יכול לשתף ולקבל דרבון מהמאמן והחברים, ופתאום הגוף נכנס לקצב ומה שלא האמנת שתעשה לפני שעה אתה עושה בקלילות נטולת מאמץ.

אז …..אתם עדיין מתלבטים?   "רוצו" למצוא לכם קבוצת ריצה.

בהצלחה!

מחבר המאמר
גרה בת"א, בת 42, שש שנים בתחום האימון הגופני ושלוש שנים בתחום ההרזיה. קבוצות הריצה שלי הן כיום בפריסה ארצית ואימוני ההרזיה וסדנאות ההרזיה באזור ת"א ומרכז.