איך נשטוף פירות וירקות כמו שצריך?

mm
נכתב על ידי דוד מור

כולנו יודעים שחשוב לשטוף פירות וירקות לפני שאוכלים אותם. כולנו גם יודעים שהסיבה לכך היא שבישראל מרססים את הפירות והירקות שמגיעים אלינו, וכשאני אומר מרססים אני מתכוון מרססים המון.

אבל אל דאגה, אני לא הולך לנסות להפחיד אתכם עכשיו, ולספר לכם סיפורי זוועות על חומרי הריסוס בהם משתמשים בארץ, כי בסופו של דבר לא לכולנו יש את האמצעים לקנות את כל המצרכים שלנו אורגניים.

מה שאני כן רוצה, זה לדבר איתכם על השטיפה של אותם פירות וירקות, ולתת לכם כמה טיפים על איך לשטוף אותם בצורה יותר יעילה, ואני מבטיח, זה לא הולך להיות מעיק, אני אשתדל כמה שיותר לקצר.

  1. הטיפ הראשון שאני רוצה לתת לכם הוא די פשוט. קודם כל את הידיים – אני יודע, זה בטח נשמע מצחיק שאני בכלל מזכיר את זה, אבל כן, חשוב קודם לשטוף את הידיים, שכן אנחנו לא חיים בסביבה סטרילית, ואנחנו לא רוצים להעביר את החיידקים שתפסנו במהלך היום, לפירות והירקות שאנחנו מנסים לנקות.
  2. קודם לשטוף, ורק אחרי זה לחתוך – חשוב לזכור לשטוף פירות גם אם אנחנו מתכוונים לחתוך, או לקלף אותם, שכן כשאנחנו מקלפים את הפרי יכולים לעבור חיידקים מהקליפה אל החלקים שאנחנו רוצים לאכול.
  3. בירקות כמו חסה, כרוב, בצל וכדומה, מומלץ לזרוק את השכבה העליונה, שכן היא ספגה את רוב חומרי הריסוס שהופעלו על הפרי.
  4. ניגוב אחרי השטיפה, היא פעולה שגם כן מורידה חלק מאותם חומרים רעילים שאנחנו מנסים להיפטר מהם.
  5. יש אנשים שאומרים שכדאי להשתמש בסבון כדי לשטוף פירות וירקות, ויש הטוענים שהוא לא יעיל. אני אישית לא משתמש בסבון, אבל זה לגמרי לבחירתכם. מה שכן, דבר מגניב שאני מכיר, ועושה, זה שוטף עם סקוץ ספוג בסודה. הסודה עוזרת מאוד להורדת החומרים הרעילים.
  6. לפעמים, למרות שאנחנו בוררים את הפירות והירקות כמו שצריך בסופר, אנחנו עדיין מוצאים כאלה בסלסלה שחלקם פגום. אני ממליץ לחתוך את החלק הפגום, כבר כשאנחנו מאחסנים את הפירות והירקות במקרר, שכן החלק הפגום הזה נוטה לגדול, ולהזמין אליו חיידים, ובכך לקלקל את כל הפרי, ואפילו את הפירות השכנים במקרר.

זהו, הבטחתי שזה יהיה קצר, אז אני מקיים. אני מקווה שהטיפים האלו יעזרו לכם בפעם הבאה שתחזרו מהסופר. בתאבון!

אם אהבתם את המאמר, ואתם רוצים לקרוא עוד, אתם מוזמנים להשאיר את המייל שלכם, ותקבלו עדכון כל פעם שמאמר חדש יוצר. בנוסף, תקבלו גם מתנה קטנה מאיתנו.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.