שילוב נוגדי חימצון בתזונה לספורטאים

mm
נכתב על ידי דוד מור

שילוב נוגדי חימצון בתזונה לספורטאים

ספורטאים מקצוענים בפרט ואנשים העוסקים בספורט בכלל, בזמן הפעילות הספורטיבית המאומצת וגם בזמן המנוחה שלאחר האימון, חווים תהליכים גופניים המעמיסים עליהם פיזית וגם נפשית אשר גורמים לעליית החשיפה ולייצור עודף של רדיקלים חופשיים שמקדמים תהליכים דלקתיים ופוגעים במערכת החיסונית. עיסוק בספורט (גם אם בגדר אימונים ביתיים, בחדר הכושר או כחלק מהמשלחת לאולימפיאדה) ללא גיבוי תזונתי עלול לגרום לנזק!

בזמן פעילות גופנית, תהליך הנשימה גובר ויחד אתו גם תהליכי החמצון אשר גורמים לייצור רב יותר של הרדיקלים החופשיים אשר משפיעים בסוף התהליך על הפרשת חומצות החלב (השרירים התפוסים), מגבירים את הנזק לתאים ומעלים את הסיכוי לתהליכים דלקתיים. הדרך היעילה ביותר להילחם נגד הרדיקלים החופשיים – נוגדי חימצון! למאמר הקודם בנושא.

כפי שאמרנו בהתחלה, שילוב צורה נכונה של תזונה לספורטאים הנו חשוב ביותר למניעת דלקות ובעיות גופניות אחרות. את נוגדי החמצון ניתן למצוא בעיקר בפירות, בירקות ובפירות היער (ככל שצבע פרי היער אדום וכהה יותר, כך גם ריכוז נוגדי החימצון הנמצאים בו) והם אלה שדואגים לנטרל את הרדיקלים החופשיים ועוזרים לשיפור הביצועים הספורטיביים ומניעה מדלקות.

לאנשים שלא עוסקים בספורט, מומלץ לאכול כ 5 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים. לעומת זאת, לספורטאים, מומלץ לשלב כ 13 מנות של פירות וירקות ביום, כאשר מנה נחשבת כ – 120 גרם! הסיבה הנה תהליכי החימצון המוגברים שספורטאים חווים בזמן האימון ולאחריו.

Juice Plus (ג'וס פלאס) מספקת במוצריה 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער, אשר רוכזו ויובשו ממים ומסוכר בהקפאה עמוקה (על מנת לשמור על טיב הערכים התזונתיים). כבר 16 שנים שמוצריה של ג'וס פלאס נחקרים ונבדקים על אוכלוסיות שונות, וביניהן גם ספורטאים! בקרב הספורטאים ישנה הבנה בחשיבות צריכת נוגדי החמצון ולכן ניתן לראות ספורטאים רבים (גם חובבנים וגם מקצוענים) אשר משלבים את המוצרים עם אורח החיים הספורטיבי שלהם.

רמות נוגדי החימצון בג'וס פלאס הן גבוהות ביותר, משום שהפירות, הירקות ופירות היער נקטפים בשיא בשלותם (שם ניתן למצוא את מירב הערכים התזונתיים) ותוך 24 שעות מקבלים את התוצר הסופי!

2 נקודות חשובות שצריך לקחת בחשבון:

–          האם המוצרים של Juice Plus נספגים בדם

–          האם לאחר שנספגו בדם, הם עושים את העבודה

את התשובות לשאלות אלה ניתן לראות במחקרים הקליניים שבוצעו באוניברסיטאות מוכרות ברחבי העולם והתפרסמו במיטב הירחונים, ולהלן התוצאות מאחד מהמחקרים:

מחקרים קליניים ג'וס פלאס

בתמונה ניתן לראות שכבר לאחר שבוע, רמות הליקופן בדם (אנטיאוקסידנט המצוי בעגבניה) עולות בכ- 2000% ועוד יותר מפתיע שרמת התחמוצות השומניות, אותם רדיקלים חופשיים, ירדו בכ- 75%!

בנוסף למחקרים, ישנם עשרות אלפי ספורטאים ברחבי העולם הממליצים על שילוב Juice Plus עם הפעילות הגופנית.. ואם זה לא מספיק, הוועדות האולימפיות של שוויץ, גרמניה וצרפת ממליצות למתאמנים לצרוך ג'וס פלאס!

ג'וס פלאס ספורט

התחילו לשמור כבר מהיום על הבריאות שלכם, תנו לגוף שלכם את החומרים החיוניים לו על מנת לתפקד במצבי לחץ ולתגבר את המערכת החיסונית בזמן ההתאוששות!

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.