5 דרכים לשריפת שומנים מהירה

mm
נכתב על ידי דוד מור

אחת מהשאלות הנפוצות ביותר הנשאלות כיום היא מהן הדרכים היעילים, הבטוחים והמהירים ביותר לשריפת שומנים, כאשר הרוב מתמקדים באזור הבטן. שומן בטני הינו סוג השומן המסוכן מכל, כאשר חוץ מהנושא האסתטי, היקף מותניים רחבות מעיר ומאיר לנו על בעיה בריאותית.

צריך קצת יותר מכפיפות בטן לשינוי המצב! לרוב אנחנו מתחילים להעמיס את הקילוגרמים באזור הבטן כאשר רמת הקורטיזול אינה יציבה. סטרס (לחץ) הינו האשם המרכזי שגורם להפרשת יתר של קורטיזול בגוף. במצב זה, הקורטיזול מתחיל לפרק מסת שריר (Lean muscle) מהסוג ביעיל ביותר בשריפת קלוריות, ומשמר שומן באזור הבטן. הלחץ יחמיר עוד יותר בשילוב עם תפריט תזונה לקוי. מחקרים מראים שהלחץ שנובע מדיאטה גורם לעליה ברמת הקורטיזול, והדיאטה אינה יעילה כלל לשריפת שומנים אפילו עם הגבלה קלורית. אז, איך מעצבים את הגוף לפי הרצונות שלנו? שלבו את 5 הדרכים האלו ותהיו בדרך לבטן שטוחה בשיא המהירות!

1. שינה

אם אתם רוצים לעבוד עד מאוחר בלילה, חשבו שוב. כשהביוריתמוס (קצב החיים) שלכם אינו מתפקד כראוי, אתם אוכלים יותר. כאשר אתם עייפים אתם מייצרים עודף הורמוני גרלין וזה הגורם המרכזי להשתוקקות שלנו למזונות עתירי סוכר ושאר מזונות בוני שומן. פספוס שעות שינה יכול להשפיע על תהליך יצור ההורמונים בגוף, שישפיע על רמות הקורטיזול והדבר יגרום לרגישות לאינסולין – הסיבה המרכזית לשומן המצטבר בבטן. לישון כ-7 שעות שינה בלילה זה אחד מהדברים הטובים ביותר שנוכל לעשות כדי לסייע לשינוי החיצוני שלכם.

2. פעילות ספורטיבית

1000 כפיפות בטן יחזקו לכם מאוד את שרירי הבטן, אך עם שכבת שומן מלמעלה, לא תקבלו את התוצאות הרצויות. במקום כל כפיפות הבטן, בצעו תרגילים שמפעילים מספר קבוצות שרירים ואת המערכת הקרדיו וסקולרית. לא ניכנס לתכניות אימון, אך לדוגמה ניתן לבצע תרגילים סטטיים לבטן, אשר מפעילות גם את הידיים, הכתפיים, הבטן והגב התחתון. אימון בחדר כושר עם תכנית אימון מותאמת אישית תסייע מאוד, משום שככל שנעלה במסת שריר, כך במנוחה הגוף ישרוף יותר קלוריות (כמובן יש כאן עולם שלם שלא נרחיב כרגע. במצב בריאותי לקוי, יש להתייעץ עם רופא לפני תחילת תכנית אימונים כלשהי).

3. הסוכר הוא האויב האמיתי

המלחמה עם שריפת השומנים באזור הבטן תלויה בראש ובראשונה בתפריט התזונה שלכם (כ-80% מהתהליך כולו מסתמך על התזונה). הפחיתו בקלוריות על ידי שינוי התפריט לחלבון, ירקות, דגנים מלאים ושינוי הרגלי חטיפים מתוקים המלאים בסוכר ושומן רווי לחטיפים בריאים. לדוגמה, אם אתם משתוקקים לסוכר, טריק מצוין זה להוסיף קצת קינמון לקפה של הבוקר או לארוחת שיבולת השועל – הקינמון נמצא כמסייע לייצוב רמות הסוכר בדם. בנוסף לכך, גורם למזון לעזוב לאט יותר את הקיבה ובכך להרגיש את תחושת השובע לאורך זמן רב יותר.

4. ויטמין  C

ויטמין C מסייע לייצוב רמות הקורטיזול, במיוחד במצבי לחץ, כאשר רמת הקורטיזול קופצת ללא השגחה. חוץ מתפקידו כנוגד הצטננות, ויטמין C הינו חיוני לייצור קרניטין, חומצה אמינית שהגוף משתמש בה להפיכת שומן לאנרגיה זמינה ועובדה זו הופכת את הויטמין לחבר הטוב ביותר שלכם בזמן תהליך שריפת שומנים.

אם אתם בתקופת משבר, לחץ בעבודה או מזינים את הגוף במאכלים פחות בריאים, צריכת ויטמין C תסייע לכם רבות בנטרול תופעות הלוואי. נסו לאכול קיווי, כרוב על (Kale) ופלפל! יש בהם ריכוז גבוה יותר של ויטמין C מאשר בתפוז המפורסם.

5. אכלו אוכל שמן

שמעתם אותי נכון! צריך שומן כדי לפרק שומן. כפי שרשמתי למעלה, הסוכר הוא שגורם לכם לאגור שומן, לא שומן. שומן טוב ובריא כדוגמת אומגה 3 ניתן למצוא במזונות כגון סלמון, אבוקדו ואגוזי מלך. מזונות אלו עשירים בנוטריאנטים שעוזרים לגוף להרגיש שבע במשך היום.

10 תבלינים

 להורדת המדריך

"10 תבלינים שמאיצים את קצב חילוף החומרים"

לחצו כאן

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.