5 עובדות משעשעות בנוגע לשרירים

mm
נכתב על ידי דוד מור

שרירים מעוצבים וחזקים, זה מה שכולנו רוצים, וכולנו יודעים בדיוק מה נדרש על מנת להשיג אותם. אך מה אנחנו יודעים לגבי השרירים עצמם? הנה 5 עובדות משעשעות בנוגע לשרירים שיגרמו לכם להעריך את הכח התמון מאחוריהם, הרבה מעבר ליכולות האנטומיות והפיזיולוגיות שאנחנו מכירים.

1. כולנו יודעים שמים הם חלק בלתי נפרד מהגוף שלנו ומרכיב חיוני לבריאות, אך מה לגבי אימונים ומים? מה הקשר ביניהם.. שרירים מורכבים מעד כ-70% מים! כך שעלינו לוודא כי אנחנו ממלאים את מצבורי הנוזלים בגוף לאחר אימון ממושך ומיוזע.

2. זה נכון, שריר שורף יותר אנרגיה מאשר שומן. למעשה, אדם ממוצע יכול לשרוף עד כ 100 קלוריות יותר ליום לכל קילו של שריר. הנה עוד תמריץ לאימוני הכח J

3. "מה אין מעלית?!" עלו במדרגות! אפילו הצעד הקטן ביותר מפעיל 200 שרירים שונים ברגליים. הפעילו יותר את התאומים, הארבע ראשי, ההמסטרינג ושרירי העכוז בעוד שאתם מעמידים פנים שהמעלית אינה פעילה.

4. אם אתם נמנים בקבוצת האנשים שמתאמצים ומתאמצים בחדר הכושר, אך משום מה עדיין המחוג ממשיך לעלות למעלה ומראה על עליה במשקל ולא על ירידה.. הסירו דאגה מלבכם וזכרו כי רקמות השריר מהווים כ 35% ממשקל הגוף. לכן, יכול מאוד להיות שאינטנסיביות האימון משפיעה על המשקל לאחריו.

5. זכרון השריר אינו סיפור אגדות שמספרים לנו בחדרי הכושר. גם אם ניקח חופש ארוך במיוחד מהאימונים, ברגע שנחזור חזרה לחדר הכושר ולכל סוג אימון אחר, השרירים ייזכרו בתנועות ובהרגלים קודמים ויסייעו לנו להמשיך מהנקודה בה עצרנו.

עכשיו אתם מבינים עד כמה מסובכים השרירים שלנו? וזה לא הכל..

בכל תהליך שנרצה לעבור בחיים, כושר גופני בהחלט יכול להיות מקום טוב להשקיע בו. בין אם נרצה לרדת במשקל, לעלות במשקל, להרגש אנרגטיים יותר ולישון טוב יותר בלילה. ביצוע פעילות ספורטיבית, מכל סוג, יעילה ביותר במתן בסיס יציב לגוף שלנו בכל רובד שהוא. אפילו מערכת החיסון מתחזקת (תוכלו להרחיב באתר של כללית על השפעות הפעילות הספורטיבית על מערכת החיסון)

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.