כיצד לשמור על תזונה בריאה בחו"ל?

נכתב על ידי Neta Raveh

כיצד לשמור על תזונה בריאה בחו"ל?

החופש הגדול עדיין בעיצומו ורבות המשפחות הבוחרות לטוס לטייל בחו"ל. בעקבות הנסיעות רבים מלקוחותיי מדווחים לי, שלקראת הנסיעה עולה בהם החשש שמא ישבשו את הרגלי התזונה הבריאה שהם סיגלו לעצמם בשגרת היומיום והפחד לאכול ללא שליטה ולהעלות במשקל.

אין ספק שכאשר אנו יוצאים מן השגרה, הרגלי האכילה שלנו משתבשים וזה מצריך מאיתנו להיות יותר מאורגנים. אז איך בכל זאת ניתן לנסוע לחופשה בראש שקט?

לפניכם שמונה טיפים שיכולים להפוך את הטיול שלכם לחוויה מהנה תוך שמירה על הבריאות שלכם ועל השקט הנפשי:

  1. הגיעו לשדה התעופה אחרי שאכלתם ארוחה מזינה בבית וכך תימנעו מפיתויים במזללות. כמו כן, ניתן להגיע לשדה התעופה מאורגנים עם אוכל בתיק לשעת הצורך לדוגמה: הכינו טורטיות מקמח מלא עם ממרח וירקות חתוכים, קופסה של אגוזים, שקדים ותמרים, חטיף אנרגיה,פירות, קרקרים מקמח מלא וכו'..

כמובן שזה לחסוך לכם גם הרבה כסף :).

  1. לטיסה  ניתן להזמין מראש מנות צמחוניות כאשר יש סיכוי שיכילו יותר ירקות .
  1. לפני שאתם טסים למקום מסוים, בדקו באינטרנט אילו מסעדות יש באזורים בהם תטיילו. כמו כן, ניתן לעשות את הבדיקה גם כשמגיעים למלון ולקבל המלצות ממקומיים. כך תוכלו לבחור מראש אילו מסעדות נראות לכן בריאות ולחסוך את כאב הראש של חיפוש מסעדה באמצע היום כאשר אתם כבר מורעבים.
  1. במהלך הטיול איכלו ארוחת בוקר עשירה כדי לקבל אנרגיה למהלך היום והקפידו לאכול כל שלוש שעות (אפילו משהו קטן) ובכך לא להגיע מורעבים למסעדות ולאכול מכל הבא ליד.
  1. העדיפו אוכל מאודה או מבושל על פני מטוגן והקפידו לאכול ירקות טריים לצד כל ארוחה. אם המנות במסעדה גדולות ניתן גם לחלוק מנה עם מישהו נוסף.
  1. קחו בתיק שלכם בקבוק מים, פירות או פירות יבשים, אגוזים ושקדים כדי שיהיה לכם נשנוש בריא כארוחת ביניים שייתן לכם אנרגיה לאורך היום וימנע מכם את הצורך לנשנש דברים מזיקים בדרך.
  1. אם אתם מאוהבי המתוקים, החליטו שפעם ביום אתם מרשים לעצמכם קינוח מפנק אחרי ארוחה טובה במסעדה ואיכלו אותו ללא רגשות אשם!
  1. אם אתם בטיול בו אתם הולכים הרבה ברגל, הימנעו מאכילת ארוחה כבדה באמצע היום בכדי שלא תחושו נפילת אנרגיה גדולה שתשבש לכם את משך היום ותגרום לצריכת פחמימות ומתוקים אחה"צ.

מקווה שעצות אילו יעזרו לכם לטייל בהנאה תוך שמירה על תזונה בריאה, ותחזרו הביתה בריאים ומרוצים 🙂

טיול מהנה.

מחבר המאמר
יועצת בריאות ותזונה אינטגרטיבית ומנחת סדנאות בריאות. בוגרת המכון לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק , מטפלת ברפואה משלימה משנת 2002.