תזונה לילדים – המלחמה על הברוקולי

mm
נכתב על ידי דוד מור

 כיצד נשפיע לטובה על התזונה לילדים בעזרת אכילה נכונה

תזונה לילדים כיום היא אחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם הבריאות והתזונה, זאת משום שהילדים של היום, הם המבוגרים של מחר, ואם הם מתחילים היום עם עודף משקל, הרגלי אכילה שגויים וחוסר מודעות לגבי בריאותם, המצב רק יילך ויחמיר עם השנים.

הרצון שלנו, כהורים, לשמור על תזונה מיטבית לילדים שלנו הינו אינסטיקט מובן מאליו, אך השאלה היא האם אנחנו באמת נותנים לילדים את הבסיס התזונתי לו הם זקוקים כדי להתפתח, לגדול ולמנוע בעיות שנגרמות מתזונה לקויה.

כיום המודעות הינה דיי מפותחת בכל עניין המניעה. מניעת מצב של עודף משקל, השמנת יתר או פשוט מחסור בערכים תזונתיים שהילדים צריכים. אך עדיין, המגיפה הולכת וגוברת, כאשר 26% מהילדים בישראל הם בעלי עודף משקל.

האם יש קשר בין תזונה לילדים, עודף משקל וברוקולי

כמובן שיש, אך זה לא ממש משנה לילדים כיום. לא משנה כמה נהלל את תכונותיו של הברוקולי, הילדים עדיין יעדיפו את הפיצה או הבורקס.

כיצד נעזור לילדים לחיות אורח חיים בריא יותר?

1)      להמעיט במשקאות קלים וממותקים – המשקאות האלה עתירי סוכרים, ללא שום ערך תזונתי לילדים. במקום לשתות מיצים כל הזמן, אפשר למצוא תחליפים כגון מים בטעמים ואפילו שייקים מפירות העונה ולפעמים אפילו קצת ירקות.

2)      פירות וירקות, זה שם המשחק – אם כבר מדברים על מניעה, מומחים ורופאים ברחבי העולם מסכימים פה אחד כי הדרך הטובה ביותר להילחם בתופעת ההשמנה בקרב ילדים הינה בעזרת אכילת פירות וירקות. משרדי הבריאות ממליצים על אכילת 5 מנות של פירות וירקות ביום, בצבעים שונים! האם הילדים באמת אוכלים כמות כזו ביום?

3)      הרגלי אכילה ודוגמה אישית – הכל מתחיל ונגמר בהרגלים. אם הילדים יתרגלו לשתיית משקאות ממותקים, כנראה שלברוקולי כבר לא יהיה טעם בכלל, בגלל אותם מחזקי טעם שיש במשקאות או במזונות ממותקים אחרים. כמבוגרים, עלינו לתת דוגמה אישית, הכוללת שמירה על ארוחות מסודרות ביום, שתייה מרובה של מים ועמידה בפיתויי המזון המהיר.

4)      שילוב פעילות ספורטיבית ותזונה לילדים – אף אחד לא רוצה שהילד יגדל מול הטלויזיה, עם קערית פופקורן. שמירה על פעילות ספורטיבית אצל ילדים הינה חיונית ואף תעזור למודעות האכילה הנכונה והבריאה.

היום אנחנו מבינים שהעתיד הבריאותי של הילדים תלוי בתזונה שלהם.

 מחקרים קליניים

כיצד Juice Plus עוזרת לילדים לשמור על אורח חיים בריא יותר

מזה 20 שנה שג'וס פלוס מסייעת למיליוני אנשים ברחבי העולם לשמור על אורח חיים בריא. Juice Plus כוללת 17 סוגים שונים של פירות וירקות, שגדלו בצורה טבעית ונקטפו בשיא בשלותם (כדי לוודא שמירב הערכים התזונתיים יישמרו).

לפני 14 שנים Juice Plus הבינה שגם ילדים צריכים לתמוך בתזונה שלהם על בסיס יום יומי, משום שהם פשוט לא מספיקים לאכול את אותם 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים. זאת הסיבה שתכנית החקר לילדים נוצרה ותפסה תאוצה מדהימה בשנים האחרונות. יותר מ – 750,000 משפחות כבר השתתפו בתכנית החקר לילדים.

ד"ר סירס, רופא ומומחה ילדים המוכר ברחבי העולם בשל תרומתו המדהימה בתחום, ממליץ לילדים לשלב את Juice Plus בתזונה היומית שלהם כדי לשמור על אורח חיים בריא יותר.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.