תזונה לספורטאים – ממש כמו מערכת יחסים

mm
נכתב על ידי דוד מור

לחובבי ואוהבי הספורט, מכל הסוגים ובכל הקטגוריות, יש הצורך לשמור על גופם ועל כושר המערכות הפנימיות לתפקד בזמני לחץ, עומס וקושי גופני במידה רבה יותר. בין אם אתם חובבנים או מקצוענים, מוטלת עליכם האחריות לספק לגופכם את ה'מצרכים' הדרושים לו לשמירה על תפקוד יציב ומיטבי, כך שאם פתאום יפתיעו אתכם במשחק כדורסל בין חברים או במקצה שחייה תחרותית נגד בן הדוד האתלט, תוכלו בהחלט להיות במיטבכם.

את רוב הספורטאים שנשאל, האם משטר האימונים הנו הדבר החשוב ביותר, הם יענו בשלילה. זאת משום שהמודעות לשמירה על הבריאות מהצלחת חשובה באותה מידה ואף יותר מאשר על משטר האימונים. זה דיי פשוט – גם אם נתאמן כל יום, כל היום (לא מומלץ, יש לתת לגוף מנוחה של לפחות 24-36 שעות בין אימון לאימון, כמובן בהתאם לקבוצות השרירים וכו'. אך לצורך הדוגמה..) ונאכל רק מאכלים המכילים סוכרים רבים, פחמימות ושומנים (אוכל מהיר / Fast Food), בהתאם יהיו גם התוצאות שלנו ברובד הספורטיבי. כאשר ספורטאים או העוסקים בספורט צריכים לספק לגופם מאכלים המכילים את החומרים שגופם זקוק להם על מנת להיות מסוגל לעמוד בעומס הפיזי ואף יותר חשוב – להחלים/להתאושש לאחר אימון מאומץ.

תזונה לספורטאים – כיצד תשמרו:

לאחר בניית תכנית האימון, בהתאם לרצונות ולצרכים שלכם וכמובן שבהתאם לסוג הספורט, רמת המקצועיות וכו', יהיה עליכם לבנות תכנית תזונה שתשלב את הפעילות הספורטיבית עם שמירה על אורח חיים בריא. הבסיס ידוע לכלל: צריך כך וכך פחמימות, חלבונים, שומנים (כל אחד והצורך שלו), אך עד כמה אנו מודעים לצורך שלנו באכילת פירות וירקות? קבלת אותם חומרים מיקרו מזינים אשר נמצאים ברובם בצומח והם אבן יסוד בשמירה בתזונה לספורטאים.

העומס הפיזי ואף הנפשי לרוב עלולים לייצר עודף של המכונה – רדיקלים חופשיים. אותם רדיקלים תוקפים לנו את התאים כל הזמן ומעלים את הסיכון להתפתחות תהליכים דלקתיים ואף לתפקוד לקוי של מערכת החיסון. הדרך היעילה ביותר למנוע פגיעה בגוף במהלך שמירה על אורח חיים אקטיבי – אכילה מרובה יותר של פירות וירקות! זאת משום שכמות נכבדת של האנטיאוקסידנטים שאנחנו צריכים לצרוך נמצאים בפירות, ירקות ופירות יער.

גם כאן, Juice Plus מספקת לתחום התזונה לספורטאים פתרון פשוט וגאוני! המוצר של ג'וס פלוס מספק לנו, כספורטאים, את הכמות הנדרשת לנו של אנטיאוקסידנטים ופיטונוטריאנטים אחרים הדרושים לנו על מנת למנוע היווצרות של יתר רדיקלים חופשיים בגוף. מזה כבר שנים, שהוועדות האולימפיות בשוויץ, גרמניה וצרפת ממליצות לאתלטים שלהם לצרוך את המוצר של ג'וס פלוס! זאת משום שישנם מחקרים קליניים, אשר מוכיחים את היעילות בצריכת Juice Plus לפני, בזמן ואחרי פעילות גופנית.

תזונה לספורטאים, ג\'וס פלאס

למודאגים יותר: נכון, לאדם שאינו מבצע פעילות ספורטיבית, ממליצים על אכילת 5 מנות של פירות וירקות, בצבעים שונים. אך לספורטאים, ממליצים על אכילת 13! כן, 13 מנות של פירות, ירקות ופירות יער, בצבעים ומסוגים שונים. כעת, יהיו הרבה שיחלקו על כך, במיוחד בחלק של הפירות, משום שהפירות מכילים כמות רבה של סוכר. המוצר של ג'וס פלוס מתבסס על 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער, מזנים ובצבעים שונים, שהוציאו מהם (בייבוש בהקפאה) את המים והסוכר! לכן אין צורך לדאוג לגבי הסוכר במוצרים של ג'וס פלוס.

כאן תוכלו לעיין במחקרים הקליניים השונים שבוצעו על ספורטאים אשר צורכים ג'וס פלוס (שימו לב, מחקרים אלה פורסמו בירחונים המוכרים ביותר בעולם הספורט):

* לקריאת המחקר, לחצו על התמונה המתאימה

השפעה על הלחץ החימצוני בגוף אחרי פעילות אירובית
השפעה על הלחץ החימצוני בגוף אחרי פעילות אירובית"רפואה ומדע בספורט והתעמלות" – 2006
השפעה על הלחץ החימצוני בגוף אחרי פעילות אירובית
השפעה על תפקוד השריר ועל הלחץ החימצוני בגוף"רפואה ומדע בספורט והתעמלות" – 2011
השפעה על הלחץ החימצוני בגוף אחרי פעילות אירובית
השפעה על שינוי החלבונים בגוף אחרי פעילות עצימה"רפואה ומדע בספורט והתעמלות" – 2009
מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.