תזונה נכונה לילדים – תצפית בריאות ילדים ונוער של Juice Plus

mm
נכתב על ידי דוד מור

 תזונה נכונה לילדים – תצפית בריאות ילדים ונוער של Juice Plus

בריאות הילדים שלנו הינו נושא המהדהד לנו בראש מדי יום. זאת משום שאנחנו רוצים שהילדים שלנו יקבלו את המירב ואת המיטב! בין אם אנחנו רוצים לראות את הילד משגשג בלימודים, בספורט, בחיי החברה וכו', מוטלת עלינו האחריות לספק להם את המזון הנחוץ לגופם על מנת לתפקד.

כאשר הנושא הוא בריאות הילדים שלנו, הדברים החשובים ביותר הנם שמירה על תזונה נכונה לילדים ופעילות ספורטיבית. שימו לב, לרוב השניים חופפים ואף תלויים אחד בשני. לדוגמה: כאשר ילד ניזון אך ורק מפחמימות, חלבונים ושומנים המגיעים מאוכל מתועש (או בשפה המוכרת – fast/junk food), יושפעו רבדים שונים בחיי הילד כגון – האקטיביות של הילדים בפעילויות ספורטיביות בחוץ עם חברים, ריכוז בבית הספר וכו'. זאת משום שהאוכל המתועש לרוב מכיל כמות רבה של סוכרים וחומרים שאין הילד צריך להתפתחות ובסופו של דבר גורם לבעיות של השמנת יתר, עייפות וכו'.

ג'וס פלוס באה לענות בדיוק על הצורך והרצון שלנו לתת לילדים שלנו את המכלול התזונתי שלו הם זקוקים! 17 סוגים של פירות וירקות, במינים וצבעים רבים. נשאל את עצמינו שאלה – מתי בפעם האחרונה הילד אכל 5 מנות של פירות וירקות, ביום, בצבעים שונים? כמות זו מומלצת על ידי מוסדות רפואיים ברחבי העולם אשר ביניהם משרד הבריאות בישראל, אירופה וארצות הברית ( לאתר משרד הבריאות הישראלי – "ההמלצה כיום היא לאכול לפחות חמישה מיני ירקות ופירות ביום, מסוגים ובצבעים שונים").

נתונים דיי מדאיגים מהאיגוד האירופי מראים לנו ש 1 מכל 4 ילדים סובל מעודף משקל.

בארה"ב הנתונים מדאיגים אף יותר! 1 מכל 3 ילדים סובל מעודף משקל. בישראל (על פי מודעה שהתפרסמה בחדשות Ynet –  אחד מכל 5 ילדים (מכיתה א'-ט') סובל מעודף משקל http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4091072,00.html). מחקרים מציגים ש 75% מהילדים בעלי עודף משקל יהיו שמנים גם כמבוגרים. לכן, מומלץ להילחם בתופעות אלה כבר מגיל צעיר. הדרך היעילה ביותר למלחמה בהשמנת יתר – אכילה מרובה יותר של פירות וירקות תוך שמירה על אורח חיים בריא ואקטיבי! זאת היא אחת הסיבות המרכזיות ש Juice Plus החליטה להתחיל את התצפית כבר לפני 14 שנים ולקדם את נושא התזונה נכונה לילדים.

נכון, קל להגיד וקשה לעשות – הילדים כיום התרגלו לטעמים חזקים וממותקים שנמצאים במשקאות המוגזים ובמאכלים עתירי השומן. שימו לב שהילד אינו יודע להגיד "אני צריך עגבנייה, 2 תפוחים וחצי שן של שום".. הילד יודע להגיד דבר אחד – "אני רעב!". שאלו את עצמכם, מה הילד אוכל כאשר הוא רעב: האם הוא אוכל מנת סלט בתוספת קצת פחמימות וחלבונים, או שמא הילד אוכל מזונות עשירים בסוכרים לא נחוצים ואוכל מהיר ומתועש?

ברוב המקרים, מתוך נוחות, הילד ייגש לאוכל המהיר והקל להכנה (פיצה, מאפים ובצקים, משקאות מוגזים וכו'), כאשר הצורך האמיתי של הגוף הוא פירות וירקות.

בעזרת ג'וס פלוס, הילד יהיה מודע יותר לבריאות שלו ובו זמנית יקבל את הבסיס התזונתי אותו הוא צריך לקבל על בסיס יומ-יומי.

למעלה מ 750,000 משפחות כבר לקחו חלק בתצפית של Juice Plus!

והתוצאות פשוט מדהימות! המשתתפים דיווחו על:

–          אכילת יותר פירות וירקות

–          הילדים בוחרים לצרוך פחות מאכלים בתועשים ומשקאות קלים

–          שתייה מרובה יותר של מים

–          הגברת המודעות לבריאות

–          פחות ביקורים  אצל הרופא

–          פחות ימי בית ספר מפוספסים

ועוד..

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.