Juice Plus לעומת תוספי תזונה אחרים בשוק התוספים

mm
נכתב על ידי דוד מור

תוספי תזונה, לא מה שחשבנו!

מומלץ לקרוא קודם את המאמר הקודם בנושא

תוספי תזונה – מילה כל כך מוכרת בקרב מבוגרים, מתאמנים, נשים בהריון ואפילו ילדים. נראה שבשנים האחרונות המודעות של החברה לתזונה גוברת ועדיין כל שנה ושנה יותר ויותר אנשים נזקקים (בצורה מוטעית לרוב) לתוספים או מולטי ויטמינים להשלים את פערי האכילה שלהם. האם באמת התוספים האלה נחוצים? מי ממליץ עליהם? מה הרופאים חושבים עליהם ואיך אנחנו מתמודדים עם זה.

כבני אדם, אנחנו צריכים להזין את הגוף שלנו עם הפיטונוטריינטים להם הוא זקוק בכדי להמשיך ולתפקד. כאשר משרדי הבריאות בארץ, באירופה ובארצות הברית ממליצות על אכילת לפחות 5 מנות (זה כבר גדל לבין 7-13 מנות) של פירות וירקות, בצבעים שונים, ביום! רבות הסיבות מדוע רוב האוכלוסיה לא מגיעה לזה (אם אינכם מאמינים, פשוט שאלו את עצמכם ואת האנשים הקרובים לכם האם אכלו היום בין 7-13 מנות של פירות וירקות בצבעים שונים).

 כעת רוב האנשים מורגלים לפנות לתוספים, זאת משום שהדעה הרווחת היא שכאשר חסר לנו ויטמין C, צריך לקחת כדור עם כמה שיותר ויטמין C. האם זו הגישה הנכונה? מצד שני, את אותם ויטמינים ומינרלים שחסרים לגוף שלנו, נוכל להשלים בעזרת תזונה מודעת. כן, זה עד כדי כך פשוט! תחשבו על זה, כשיש מחסור בויטמין C, לוקחים כדור עם ויטמין C. לאחר מכן יש מחסור בויטמין D, ואז E, ולבסוף צריך כמובן גם מגנזיום.. את רוב החוסרים האלה (יותר נכון את כולם) ניתן להשלים בעזרת הטבע.

שוק תוספי התזונה הינו שוק מסובך ביותר מכמה סיבות, כאשר נתמקד ב 2 מהסיבות העיקריות והחשובות ביותר:

–          למשווק אין שום צורך להוכיח שהתוסף נספג בדם.

מדוע זה בעייתי? משום שעם כל הסיפור היפה על כך שחשוב מאד לספק לגוף ויטמינים כאלה, וויטמינים כאלה, איך נוכל לדעת שכאשר ניקח דווקא את הויטמין הזה, הוא ייספק לנו את הנדרש בכך שיספג בדם?

בקנדה נעשה מחקר, בו לקחו 48 חברות מובילות בתחום תוספי תזונה ובדקו האם התוספים נספגים בגוף שלנו. הממצאים הראו כי מוצרים של 40 חברות בכלל לא נספגו בגוף! (יצאו כמו שהם נכנסו). והשאר, רק חלק קטן מתכולת הכדור נספג בגוף (זאת משום שלרוב הכדורים האלה עשויים מחומרים סינטטים).

שלא נדבר בכלל על החסרונות של התוספים שאינם מצליחים להיספג, במידה והם נשארים בגוף שלנו.

–          למשווק אין שום צורך להוכיח שתוסף התזונה או המולטי ויטמין שהוא משווק באמת משפיע (בצורה חיובית או שלילית)

מדוע זה בעייתי? משום שאין שום צורך לצרוך מולטי ויטמין או כל תוסף אחר שאינו באמת עושה את עבודתו. כאשר אנחנו ניזונים מהטבע, אנחנו יודעים שזה מה שהגוף שלנו צריך! אך כאשר חברות התוספים לוקחים את הטבע ופשוט מחלקים אותו לויטמינים בודדים, ההשפעה אפילו לא תתקרב לדבר האמיתי.

ברוב הפרסומות נשמע: "נמצא כי ויטמין C זה טוב ובריא לגוף, לכן הויטמין C  שיש לנו בכדורים הם טובים לגוף". כיצד נוכל לדעת שבאמת הויטמין C שנמצא בכדור הינו יעיל ואינו מזיק? לא נוכל! משום שהחברות האלה אינן משקיעות בהוכחה שהמוצר עושה את תפקידו ואינו פוגע בגוף שלנו.

נכון, יש תוספי תזונה שהם טובים, תוספים המצויים מהטבע עצמו ואף המעטפת (הכמוסה עצמה) עשויה מחומרים טבעיים בלבד. קצת קשה יותר לשים את הידיים על תוספי תזונה כאלה, אך גם אותם ניתן למצוא כאשר מחפשים מספיק טוב.

אנחנו אמורים להתמקד במניעה!

שאלות שנשאל לפני קניית תוסף כזה או אחר:

–          האם התזונה שלי נכונה, הכוללת פירות וירקות כל יום, בצבעים שונים?

–          ממה עשוי התוסף?

–          האם יש מחקרים המוכיחים כי התוסף נספג בדם?

–          האם יש מחקרים המוכיחים את השפעותיה החיוביות של התוסף?

כיצד ג'וס פלוס עונה על הצרכים הבסיסיים של התזונה שלנו:

–          ג'וס פלוס הינו מכלול המורכב מ – 27 סוגים שונים של פירות, ירקות ופירות יער הנקטפים בשיא בשלותם.

–          המוצרים של Juice Plus הם מאוכל מלא (פירות וירקות מלאים), ולא חומר מבודד (עניין חשוב ביותר! חומרים מבודדים אינם מסייעים לגוף שלנו. אנחנו ממש כמו גלגל שיניים, עלינו לקבל את המכלול כדי שהכל יתפקד כמו שצריך).

–          רעיון פשוט וגאוני – לגשר את הפער בין מה שאנחנו אוכלים, ובין מה שאנחנו צריכים לאכול בכל הנוגע לפירות וירקות.

כאשר הסטטיסטיקה מראה כי 60%-70% מהמחלות שנגרמות כיות הן כתוצאה מתזונה לקויה, רבים מאתנו מנסים למצוא אלטרנטיבות. ג'וס פלוס הבינה את הצורך שלנו לספק לגוף את אותם פירות וירקות בשלים עם מלוא הערכים התזונתיים כבר לפני 20 שנה! וכיום, עם כמה מיליוני לקוחות ברחבי העולם, ניתן לומר שג'וס פלוס הינו התוספת המיטבית הכדאית לתזונה היום יומית שלנו.

האם המדע תומך ב Juice Plus:

היתרון המרכזי והחשוב ביותר של ג'וס פלוס על שאר ספקי תוספי התזונה – המדע. לחברה יש יותר מ 25 מחקרים קליניים (הכוללים פלצבו, double blind test וכו'), אשר בוצעו באוניברסיטאות המוכרות בעולם על ידי הרופאים המוכרים בעולם ותוצאותיהם התפרסמו בירחונים הגדולים ביותר הקשורים לבריאות ותזונה.

המחקרים מוכיחים את 2 הדברים העיקריים – המוצר הסופי נספג בדם והשפעותיו חיוביות. בין היתר, המחקרים בוצעו על נשים בהריון, ספורטאים, ילדים, סטודנטים, מבוגרים וכו'. מזה 16 שנה שמוצריה של ג'וס פלוס נבדקים ונחקרים באוניברסיטאות שונות ברחבי העולם.

הוודאות כי ג'וס פלוס הינה מצרך חשוב ביותר בחיי היום יום שלנו חזקה עכשיו יותר מתמיד. הבטיחו את הבריאות שלכם ושל היקרים לכם עוד היום!

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.