כיצד למנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים

mm
נכתב על ידי דוד מור

כיצד למנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים

כלל שהשנים עוברות, גדלה מגיפת ההשמנה בקרב ילדים בגלל סיבות רבות אשר העיקריות שביניהן הן המאכלים המעובדים והממותקים הנמצאים בשפע, העדפה למשחקי מחשב מאשר פעילות גופנית בחוץ וחוסר המודעות לאכילה נכונה ובריאה. מצב ילדינו מדמה באופן הטוב ביותר את ההרגלים שלנו בבית (כן, בסופו של התהליך הכל עניין של הרגלים) ולמזלנו ניתן להשפיע ולשנות את ההרגלים על מנת להבטיח את בריאות ילדינו ולמנוע את תופעת ההשמנה בקרב ילדים.

כמובן שגנטיקה תופסת מקום דיי גדול במערכה הזו, אך גם נגד גנטיקה אפשר להילחם וזאת על ידי הרגלים נכונים הכוללים תזונה מודעת (הפחתה במשקאות הממותקים, הפחתה במזון המעובד והמתועש, זמני אכילה אחידים וללא קפיצה על ארוחות וכו'), פעילות גופנית על פני ישיבה מול הטלויזיה או המחשב ושינוי דפוסי ההתנהגות בבית.

השמנת יתר וחשיבות באכילת פירות וירקות

כאשר מדברים על תזונה מודעת, הכוונה היא מצד אחד להפחית במאכלים הלא טובים (מאכלים שמנים ובעלי סוכרים רבים) ומצד שני (הצד שלפעמים נוטים לשכוח) להרבות במאכלים הנחוצים להתפתחות ובריאות הילדים ולמניעת השמנת יתר. את החלק השני כבר שנים רבות מנסים לקדם ומשום מה אנחנו עדיין נתקלים באחוזים גדלים של ילדים שמנים. לדוגמה באירופה, הסטטיסטיקה מראה שאחד מכל ארבעה ילדים סובל מעודף משקל!

האם גם כאן קל לאמר אך קשה לעשות? רוב המוסדות הרפואיים העולמיים החוקרים את עניין ההשמנה בקרב ילדים יאמרו פה אחד כי הדרך היעילה ביותר להילחם בתופעת השמנת היתר ועודף המשקל אצל ילדים זה בעזרת אכילה מרובה של פירות וירקות. הוספה של פירות וירקות לתזונה היומית של הילדים שלנו לא רק שתעזור לגוף שלהם להיות בריא יותר, היא תתן להם גם את האנרגיה הדרושה להם לפעילויות הספורטיביות הכל כך חשובות בשבילם. ההמלצה היומית היא אכילת 5 מנות של פירות וירקות, בחמישה צבעים שונים ביום! עכשיו נשאל את עצמנו, מתי לאחרונה הילדים אכלו 5 מנות של פירות וירקות, בחמישה צבעים שונים?

מילדים שמנים לילדים בריאים

כבר בשנת 1999 Juice Plus הבינה את חומרת המצב בקרב ילדים שמנים וילדים שאינם מודעים לתזונה שלהם, ולכן השיקה את חקר בריאות הילדים. בתצפית זו השתתפו כבר למעלה מ 750,000 אלף משפחות אשר שילבו את ג\'וס פלוס לאורח החיים שלהם ולתזונה היום יומית שלהם. כפי שרשמנו למעלה, ההמלצה היומית לאכילת פירות וירקות היא לפחות 5 מנות, בצבעים שונים.

להלן, התייחסות משרד הבראיות הישראלי לחשיבותם של פירות וירקות לבריאותם של ילדים.

ג\'וס פלוס

Juice Plus מורכבת מ 17 סוגים שונים של פירות וירקות, אשר נקטפו בשיא בשלותם ומכילים את רוב הערכים התזונתיים והחומרים הפעילים שאנחנו צריכים מהטבע. תחשבו כיצד הילד ירגיש לאחר שישלב בתזונה היומית שלו כמות כזו של פירות וירקות, וכיצד זה ישפיע על הבריאות שלו. כבר מאות אלפי ילדים ברחבי העולם המשלבים את ג\'וס פלוס לתזונה היומית שלהם מראים שיפור ניכר בהרגלי האכילה, בהפחתת פספוס ימי לימודים עקב צינון, עלייה ברצון לשתיית מים, הפחתת הצורך לבקר אצל הרופא, אנרגטיות רבה יותר ובשל כך פחות ישיבה ויותר פעילות אנרגטית.

מחבר המאמר
מאמן בריאות. יוזם מזה 4 שנים בתחום התזונה, מפיק אירועים וכנסים. אפשר לאמר שאני פריק של כושר ותזונה.. המטרה שלי היא לעזור לכמה שיותר אנשים לשפר את איכות החיים.