[emaillocker id=11774]

שאלות ותשובות על ג'וס פלוס

ג'וס פלאס פירות וירקות
כיצד ליטול ובאיזה כמות

מוצרי ג'וס פלוס הינם טבעיים לחלוטין. ההמלצה היא לצרוך את הכמוסות לצד הארוחות המרכזיות ביום (ולא על קיבה ריקה), כאשר בסה"כ צורכים 2 כמוסות על בסיס פירות, 2 על בסיס ירקות ו-2 על בסיס פירות יער עם כוס מים גדולה.

ניתן לצרוך כמות זו גם גם בפעם אחת במידה ולא ניתן לחלק את נטילת המוצר על פני כל היום.

האם מוצרי ג'וס פלוס מתאימים גם לילדים

כאשר הילד מתחיל לצרוך מזון רגיל בשלמותו (לדוגמה פירות וירקות), ניתן ואף מומלץ להוסיף את מוצר ג'וס פלוס לתפריט התזונה היומי שלו. לילדים עד גיל 13 מומלץ לצרוך את חצי המינון היומי המומלץ למבוגרים. כלומר, כמוסה אחת של פירות, אחת של ירקות ואחת של פירות היער.

לילדים קטנים שאינם מסוגלים עדיין לבלוע או אינם רוצים, ניתן לפתוח את הכמוסה ולשפוך את תכולתה (את אבקת הפירות, הירקות ופירות היער) לכוס מים או מיץ ולערבב. מגיל 13 ומעלה, המינון היומי המומלץ הינו זהה למינון שמומלץ למבוגרים.

בנוסף לכמוסות של ג'וס פלוס, עומדות לרשות הילדים סוכריות הגומי של ג'וס פלוס. סוכריות הגומי מכילות חצי מכמות הפירות, הירקות ופירות היער הנמצאים בכמוסות. לכן, לילדים עד גיל 13, מומלץ מינון יומי של 2 סוכריות גומי מכל סוג.

האם ניתן להמליץ על ג'וס פלוס ללא חשש

לג'וס פלוס יותר מ-31 מחקרים קליניים שבוצעו במשך 17 השנים האחרונות, המחקרים הם שונים ובלתי תלויים שבוצעו על מנת לבדוק את יעילות התוצר הסופי ואת השפעותיו על גוף האדם. התוצאות לאחר מכן התפרסמו בכתבי עת בינלאומיים מהמוכרים בעולם התזונה והבריאות, אשר מעידים על כך שג'וס פלוס נחשב כדבר הטוב הבא אחרי פירות וירקות.

עם המחקרים הרבים, ניצבת בפניך האפשרות להעריך את המוצר על בסיס עובדות מדעיות ולא על בסיס דעות של משתמשים בודדים. במחקרים הרבים חקרו ובדקו את השפעותיה של ג'וס פלוס על המערכת החיסונית, בריאות הלב וכלי הדם, עקה חימצונית, בריאות השיניים והחניכיים, בריאות העור, בריאות ה-DNA, הגנה על התאים והכי חשוב.. זמינות ביולוגית.

עם המחקרים הרבים שבוצעו, המחקרים שמבוצעים כעת, והמחקרים שיבוצעו בעתיד, ניתן לומר כי לא קיים כיום תוסף תזונה אחר בשוק שמתקרב לביסוס של ג'וס פלוס מבחינת המחקרים המדעיים המקיפים ומעמיקים כל כך.

עד כמה ניתן להבטיח שמירת הערכים התזונתיים של הפירות, הירקות ופירות היער לאחר עיבודם

המטרה הראשונית של עיבוד הפירות, הירקות ופירות היער היא לשמר את מירב ומיטב הערכים התזונתיים המצויים בחומרי הגלם. ניתן להוכיח את הצלחתה של ג'וס פלוס בשימור הערכים על ידי תוצאות המחקרים הרבים שבוצעו על התוצר הסופי והשפעותיו על הגוף שלנו.

התוצאות החיוביות מעידות על כך שהתוצר הסופי נספג במחזור הדם ושאותם ערכים הנמצאים בפירות, בירקות ובפירות היער אכן מתפקדים כפי שצריכים לאחר ספיגתם בדם. התוצר הסופי נחקר בעבר, נחקר כעת ויחקר אף בעתיד, על מנת לוודא תמיד את זמינותו הביולוגית.

כמובן שישנם גורמים חיצוניים המפקחים על תהליך הייצור מתחילתו ועד סופו (מקטיפת הפירות ועד קיפסולם) ונותנים את הסרטיפיקציות המחמירות בעולם לג'וס פלוס בזכות איכות הייצור של המוצר.

כמה גרם פחמימות מכיל ג'וס פלוס

מרבית הסוכרים מוצאים מהפירות, הירקות ופירות היער על מנת שהתוצר הסופי יהיה בר שימוש לכולם. תכולת הסוכר במוצרים של ג'וס פלוס היא מזערית ועומדת על כ-1.3 גרם פחמימה במינון היומי המומלץ למבוגר (2 כמוסות מתערובת הפירות, 2 מהירקות ו-2 מפירות היער).

סוכריות הגומי של ג'וס פלוס מכילות כ-4.1 גרם של פחמימה (ש-2 גרם מהן סוכרים) עבור על 2 סוכריות גומי של ירקות ו-2 של פירות.

מהו הערך הקלורי (האנרגטי) שמכיל ג'וס פלוס

הכמוסות של ג'וס פלוס מכילות ערך אנרגטי נמוך ביותר (עד זניח) – לכל 2 כמוסות של תערובת הפירות, 2 של תערובת הירקות ו-2 של תערובת פירות היער נמצא כ-15 קלוריות.

סוכריות הגומי של ג'וס פלוס מכילות כ-33 קלוריות ב-2 סוכריות גומי על בסיס פירות ו-2 על בסיס ירקות.

האם מוצרי ג'וס פלוס מכילים גלוטן

מדד הגלוטן העדכני במוצרי מזון הינו עשירית מערכו הקודם. לכן, על מנת שמוצר או מזון כלשהו ייחשב כנטול גלוטן, עליו להיות עם ערך נמוך מ-20 חלקיקים למיליון (מ"ק/ק"ג). מוצרי ג'וס פלוס נמצאו נבדקו עוד בעבר ונמצאו כעומדים בתקן העולמי ובטווח המותר של תקנות WHO, FAO, ותקנות האיחוד האירופאי. מוצרי ג'וס פלוס נחשבים למוצרים נטולי גלוטן.

למרות העמידה בתקנות השונות, לא ניתן להבטיח שלא נמצאים כלל שאריות גלוטן במוצר. לכן, אנשים אשר רגישים מאוד לגלוטן יכולים ללקות בתופעות לוואי. במקרה כזה, יש להשאיר את ההחלטה באם לצרוך את המוצר בידי הרופא המטפל.

האם מצויים חומרים סינטטיים במוצר

החומרים שמרכיבים את ג'וס פלוס הם טבעיים לחלוטין ומהווים תוספת לתזונה היומית.

ג'וס פלוס אינו מכיל:

– צבעי מאכל
– חומרים מייצבים כימיים
– חומרים משמרים
– אורגניזמים שעברו שינויים גנטיים (GMO)

מדוע ישנם ויטמינים המוספים לתערובת הפירות, הירקות ופירות היער של ג'וס פלוס

השפעות הויטמינים המוספים מהוות תוספת משלימה לתכונות הרכיבים הצמחיים המשניים של ג'וס פלוס על הגוף. מקור הויטמינים המוספים (ויטמין E,C, חומצה פולית וויטמין A – בטה קרוטין) הם טבעיים ואינם עוברים שום תהליכי עיבוד כימיים.

מהם מקורם של הויטמינים המוספים למוצר

מקור הויטמינים הינו מהטבע. דוגמה:

– ויטמין C מופק מדובדבן האסרולה

– ויטמין E מופק משמן הסויה

– ויטמין A מקורו מגזר ומסוג אצה ששמו דונליאלה סלינה

האם ישנה בקרת מזיקים במוצר ג'וס פלוס

תהליך הייצור כולו מבוקר על מנת למנוע ולשלול הימצאות חומרים מזיקים במוצר. מוצרי ג'וס פלוס נצפים החל מהגידול החקלאי ועד לייצור האבקה וקבלת המוצר הסופי. הפיקוח נעשה בהתאם לתקנות המחמירות ביותר של האיחוד האירופאי. גם חומרי הגלם נמצאים במסגרת אותן תקנות מחמירות של האיחוד האירופאי.

האם ג'וס פלוס נחשב למוצר אורגני

ג'וס פלוס מקפידה, עד כמה שניתן, להשתמש בפירות, ירקות ופירות יער שמקור הגידול הינו אורגני לחלוטין. אך עקב שינויים בזמינות הגידולים, לא ניתן תמיד להבטיח זאת. הדבר תלוי גם בעונות השנה. לכן, על פי התקנות כיום, לא ניתן לקטלג את ג'וס פלוס כמוצר אורגני.

 

כיצד ניתן להשלים את התזונה היומית בעזרת ג'וס פלוס, בהסתמך על הנפח המזערי של הכמוסות

הגעה לריכוז גבוה מאוד של רכיבים מיקרו מזינים (המופקים בפירות, ירקות ופירות יער) מתאפשר בזכות תהליך הייצור הייחודי של ג'וס פלוס. כבר בתחילת תהליך הייצור של ג'וס פלוס, מצומצם נפח ניכר מחומרי הגלם (בתהליך המיצוי).

שאריות המיצוי (גרעינים, קליפה וחרצנים) עוברים תהליך ייבוש, מעובדים לאבקה ומוספים למוצר המוגמר בסוף התהליך.

המיץ עובר לאחר מכן תהליך דה הידרציה (ייבוש) ובו יורד נפח המיץ בכמות ניכרת של 97%-99%.

כאשר בסוף התהליך, התוצר הינו אבקה מרוכזת ביותר של המיץ ולשד הפרי, הירק ופרי היער. את האבקה הזו מקפסלים לתוך הכמוסה.

האם יש צורך במוצרים משלימים נוספים לצד ג'וס פלוס

תערובת הפירות, הירקות ופירות היער של ג'וס פלוס מכילים חומרים מזינים הזמינים בפירות, בירקות ובפירות היער גם כן. ההשלמה של ג'וס פלוס הינה חיונית ואף הכרחית עקב תכולתו הרבה של חומרים מזינים מהטבע.

מעבר לכך, במידה ונדרשת צריכה של מוצר משלים נוסף, יש להיוועץ במקרה פרטני עם הרופא המטפל.

מהיכן מגיעים מוצרי ג'וס פלוס והיכן הם מיוצרים

הגידולים עצמם הם בעיקר באזור קליפורניה שבארצות הברית. חלק מן הפירות גדלים גם במדינות אירופה ומדינות נוספות בסביבתה (לדוגמה סקנדינביה). עבור השוק האירופאי, אריזת האבקה בקפסולות מתבצעת בשוויץ וכן עומדת בתקנים המחמירים של המדינה. ישנם מפעלים לייצור ועיבוד האבקה גם בארצות הברית.

ג'וס פלוס עומדת בתקני האיכות ותוי התקן המחמירים בעולם.

האם כדאי לשלב ג'וס פלוס בתזונה היומית במהלך ההריון

במיוחד לנשים במהלך ההריון יש צורך בהשלמה של חומרים מזינים. לכן, ההשלמה של ג'וס פלוס הינה מומלצת ביותר ואף כדאית לכל אורך ההריון. ג'וס פלוס מורכב מפירות, ירקות ופירות יער בשלים, שלמים וטריים, ולכן אין כל חשש או צורך להימנע מצריכת ג'וס פלוס במהלך ההריון. כל מקרה הינו לחוד, לכן התייעצות עם הרופא המטפל כדאית.

בחלק מן המקרים מכיל ג'וס פלוס יותר מ-100% מן הצריכה היומית המומלצת של ויטמין מסוים, מדוע

כמות הוויטמינים בג'וס פלוס נעה בטווח המותר על פי התקנות במדינות השונות לתוספי תזונה ומוגדרים כמוצרי מזון. הוויטמינים בג'וס פלוס לעתים נמצאים כאחוז גבוה מההמלצה היומית, זאת על מנת להבטיח סינרגטיות בין הרכיבים הצמחיים המשניים אשר משפרים את ההשפעה הכללית של המוצר. צריכה יומית גבוהה מ-100% של ויטמינים יכולה למנוע מצב של מחסור בוויטמינם. מוצרי ג'וס פלוס נצפים ונחקרים על ידי מוסדות רפואיים רבים ומוכרים ברחבי העולם אשר מאמתים ומפרסמים את תוצאות המחקרים המראים את ההשפעות החיוביות של ג'וס פלוס על מדדים שונים בגוף שלנו.

האם ג'וס פלוס הינו תוסף ויטמין רגיל והאם ניתן להשוות בין השניים

יש נטייה להעריך את המוצרים השונים על פי מרכיביהם. על פי תקנות האיגוד האירופאי, אין לרשום רכיבים שאחוז תכולתם במוצר אינה עולה על 15% מהצריכה היומית המומלצת. ובמקרה של ג'וס פלוס, מצוינים רק ויטמינים מסוימים עקב תקנות אלו משום שהרכיבים העיקריים במוצר הם ריכוז גבוה מאוד של אבקה על בסיס פירות, ירקות ופירות יער שמספקים בין היתר רכיבים צמחיים משניים.

לכן, לא ניתן להשוות תוסף ויטמין רגיל שלרוב מורכב מקומץ קטן של ויטמינים בודדים שבמרבית הפעמים מגיעים בצורה סינטטית במינונים גבוהים מדי לג'וס פלוס.

במידה ואין ביכולתי לבלוע את הכמוסה, מה עלי לעשות

תכולת המוצר היא אבקה, לכן ניתן לפתוח את הכמוסה על ידי משיכה משני צידיה והוספת האבקה למרק, כוס מיץ או יוגורט (הוספת האבקה למים אינה מומלצת בשל הטעם נטול המתיקות). כמובן שניתן למצוא תחליף בסוכריות הגומי של ג'וס פלוס.

לאיזו תקופת זמן מומלץ לצרוך ג'וס פלוס

ג'וס פלוס הינו מוצר מזון משלים מלא, המורכב מפירות, ירקות ופירות יער בשלים, טבעיים וטריים, המספק השלמה אידיאלית ומגשר על הפער בין מה שאנחנו אוכלים, למה שאנחנו צריכים לאכול מבחינת פירות וירקות.

לכן, כפי שמומלץ לאכול כ-7 מנות של פירות וירקות ביום (על פי המלצות משרדי בריאות ברחבי העולם), שילוב ג'וס פלוס בתזונה היומית הינו חשוב ובעל ערך רב.

ג'וס פלוס ופעילות ספורטיבית, מה המשמעות

רופאי ספורט ומומחים רבים ממליצים לספורטאים לשלב תזונה נכונה ומאוזנת עם מסכת האימונים שלהם. לרוב, ספורטאים נחשפים לפציעות ולדלקות לעיתים תכופות יותר בשל צריכת החמצן הגבוהה שמגבירה את ספיגת הרדיקלים החופשיים בתאים.

ניתן להילחם ברדיקלים אלה על ידי נוגדי חימצון המצויים לרוב בפירות, ירקות ופירות יער. לג'וס פלוס יכולת גבוהה מאוד של פעילות אנטי חימצונית שהוכחה מדעית מספר רב של פעמים.

האם ניתן לצרוך ג'וס פלוס במידה ויש לי אלרגיות

אלרגיה מתבטאת בצורה שונה ממקרה למקרה, לכן לא ניתן להשיב באופן חד משמעי על שאלה זו. במקרים בהם קיימת רגישות לאחד ממיני הפירות במצבם הטבעי והיה שימוש במוצרי ג'וס פלוס, לא נצפו רגישויות כלשהם. השפעת החומרים המזינים בפירות, ירקות ופירות יער על המערכת החיסונית הינה חיובית.

השפעת המוצר משתנה מאדם לאדם ולא ניתן לחזות מראש כיצד צריכת המוצר תשפיע על הלקוח. במקרי אלרגיה יש להיוועץ עם הרופא המטפל לפני תחילת השימוש במוצר.

[/emaillocker]